Image
Image

Konkurs Filmowa Młoda Polska to najmłodsza część Festiwalu „Lato z Muzami”, ale niezwykle istotna dla naszej publiczności. Stanowi nie tyle uzupełnienie pełnometrażowej części programu Festiwalu, co otwiera dla niego jeszcze jedną przestrzeń dla spotkania i rozmowy. W Nowogardzie nie tylko filmy oglądamy, ale zawsze o nich rozmawiamy.

Staramy się wybierać takie dzieła, które taką debatę otwierają i do niej zachęcają. Program Konkursu Filmowa Młoda Polska to bogaty wachlarz opowieści i emocji: od wymagających skupienia dramatów psychologicznych przez lekkie, ale niepozbawione inteligentnego przesłania komedie i zaskakujące romanse po dystopię i thriller. Kilka tytułów porusza się na pograniczu klasycznego opowiadania fabularnego i eksperymentu formalnego. Dwa dni konkursowych pokazów powinny wzbudzić żywą dyskusję, przy niektórych propozycjach może pojawią się nawet opinie skrajne.

Siedemnaście krótkometrażowych filmów fabularnych, w których grają m.in. Katarzyna Figura, Małgorzata Bogdańska, Sebastian Stankiewicz, Piotr Głowacki, Piotr Trojan i Jadwiga Jankowska-Cieślak. walczyć będzie o laury 8. Konkursu Filmowa Młoda Polska na 25. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” w Nowogardzie. Na laureata Grand Prix czeka 3500 PLN, a jury dodatkowo przyzna też Wyróżnienie o wartości 1000 PLN. Swoją nagrodę przyzna też jury młodzieżowe.

Jury Główne Konkursu Filmowa Młoda Polska: Lidia Duda, Katarzyna Wajda, Paweł Strojek i Maciej Makowski.

   Lidia Duda – reżyserka filmów dokumentalnych i reportaży. foto Sylwia Olszewska
    Katarzyna Wajda – historyczka kina.

   Paweł Strojek – dyrektor Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film oraz dyrektor Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

   Maciej Makowski – aktor i scenarzysta.

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.