Image
Image

Tegoroczne filmy w konkursie Filmowa Młoda Polska oceni jury w składzie: Jowita Budnik, Piotr Jaxa, Wojciech Solarz i Monika Marach. Otwarte pokazy konkursowe odbywały będą się w kinie Orzeł w dniach 18 i 19 lipca. Na zdobywcę Grand Prix czeka 2500 złotych.

Konkurs Filmowa Młoda Polska, który towarzyszy od lat festiwalowi „Lato z Muzami”, odbędzie się po raz piąty. Przed rokiem zagania te wygrał Piotr Domalewski z filmem „60 kilo niczego”, a kilka miesięcy później twórca ten zadebiutował pełnometrażową „Cichą nocą”, którą podbił polskie kina i festiwale. Przed rokiem reżyser obiecał przyjechać do Nowogardu, by porozmawiać z widzami o swoich filmach i słowa tego dotrzyma. Spotkanie z laureatem zeszłorocznego konkursu Filmowa Młoda Polska odbędzie się 22 lipca po seansie „Cichej nocy”.

Do udziału w tegorocznych zmaganiach o główną nagrodę konkursu Filmowa Młoda Polska zakwalifikowano 14 krótkometrażowych polskich filmów fabularnych, a oceni je znakomite jury. Zaproszenie organizatorów przyjęli:

JOWITA BUDNIK
Wybitna aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, znana z ról w takich filmach, jak m.in.: „Plac Zbawiciela”, „Jeziorak”, „Papusza”, „Ptaki śpiewają w Kigali”. Laureatka wielu nagród i wyróżnień w kraju i poza jego granicami.

PIOTR JAXA
Autor zdjęć filmowych i fotograf. Absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi. Pracował na całym świecie na planach wielu produkcji fabularnych i dokumentalnych. W ostatnich latach bada możliwości kreatywnego wykorzystania fotografii cyfrowej.

WOJCIECH SOLARZ
W swoim dorobku ma kilkadziesiąt występów w bardzo cenionych realizacjach filmowych, teatralnych i telewizyjnych. Także reżyseruje, pisze scenariusze i dialogi, uchodzi za jednego z najzdolniejszych polskich artystów.

MONIKA MARACH
Do 2017 roku kierowniczka kina Orzeł przy Nowogardzkim Domu Kultury i pracowniczka tej instytucji. Wcześniej przez wiele lat pracowała w portalu filmowym Stopklatka.pl, którego była dziennikarką i redaktorką.
Pokazy filmów w ramach konkursu odbędą się w kinie Orzeł w dniach 18 i 19 lipca w blokach o godzinie 13 i 15:30. Pokazy te będą otwarte dla publiczności. Laureata konkursu poznamy 22 lipca, podczas uroczystego zakończenia festiwalu. Kuratorką konkursu jest Dagmara Romanowska.

Opis wszystkich filmów konkursowych znajduje się na www.festiwal.ndk.pl

Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa Lato z Muzami w Nowogardzie odbędzie się w dniach 16 – 22 lipca 2018.

ORGANIZATORAMI WYDARZENIA SĄ: BURMISTRZ NOWOGARDU ORAZ NOWOGARDZKI DOM KULTURY

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.