Image
Image

Vox media 2014 01VOX gwiazdą Lata z Muzami
Poznajecie? To zespół VOX! Legenda polskiej muzyki rozrywkowej, na scenie występują od 40 lat i niezmiennie dają świetne widowiska. ZESPÓŁ VOX BĘDZIE JEDNĄ Z MUZYCZNYCH GWIAZD 23. FESTIWALU FILMU MUZYKI MALARSTWA „LATO Z MUZAMI” w Nowogardzie, a na ich występ i do zabawy z nimi zapraszamy w SOBOTĘ 13 LIPCA w godzinach wieczornych. Po koncercie zaprosimy państwa na plenerowy pokaz filmu pt. „GWIAZDY”, w którym Witold Paszt, jeden z członków zespołu, zagrał charyzmatyczną postać i spisał się w tej roli znakomicie. O karierze Witolda Paszta i zespołu VOX przeczytać można więcej w najnowszym wydaniu „Tele Tygodnia” (nr 23 z 3 czerwca). Na festiwal "LATO Z MUZAMI" zapraszamy w dniach 8-14 lipca. Organizatorami wydarzenia są: Burmistrz Nowogardu Robert Czapla i Nowogardzki Dom Kultury.


RiverloamMikołaj Trzaska i Riverloam Trio na „Lecie z Muzami”
Zespół Riverloam Trio w składzie: saksofonista Mikołaj Trzaska, kontrabasista Olie Brice i perkusista Mark Sanders, przyjedzie 14 lipca do Nowogardu, by uświetnić zakończenie 23. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”. Nieco wcześnie Mikołaj Trzaska, wybitny kompozytor muzyki filmowej, spotka się z publicznością festiwalu po seansie filmu „Ucho wewnętrzne”.

Jak określić muzykę tworzoną przez Riverloam Trio? W jednym zdaniu: są to tradycyjne melodie żydowskie w jazzowej interpretacji. Muzycy z Riverloam Trio przewrotnie nazywają swoją muzykę Projekt Babcia’s Memory. To dlatego, że sięgają po chasydzkie piosenki śpiewane przez ich babcie i wrzucają je w nowy wymiar. Jest nim współczesna muzyka improwizowana, jazz improve. Zamiast klezmerskiej cepelii, słuchacze znajdą tu emocjonalny i niezwykle osobisty hołd dla przeszłości. Muzyk mający żydowskie korzenie już wcześniej działał przy podobnych projektach, w założonych przez niego zespołach Ircha i Shofa. Dodajmy, że koncert rozpocznie się o godz. 18:00 w kinie Orzeł i będzie częścią uroczystego zakończenia festiwalu.

Warto dodać, że Mikołaj Trzaska jest nie tylko bohaterem wieczoru, ale i filmu dokumentalnego „Ucho wewnętrzne” w reżyserii Szymona Uliasza i Magdaleny Gubały. Seans filmu na festiwalu „Lato z Muzami” odbędzie się o godz. 14:30, a tuż po nim spotkanie z muzykiem. Obie części z pewnością rozszerzą biografię Trzaski o nowe elementy. W filmie dowiemy się m.in. o jego relacjach, czy to z innymi artystami np. gitarzystą Raphaelem Rogińskim i pisarzem Andrzejem Stasiukiem, czy z różnymi gatunkami muzyki.

Niewątpliwie Trzaska nie zamyka się w jednym obszarze, kinomanom znane są jego filmowe dokonania. Skomponował muzykę do wielu produkcji Wojciecha Smarzowskiego: „Dom zły”, „Róża”, „Drogówka”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Wołyń” oraz „Kler”. Otrzymał zresztą za nie kilka nagród, w tym dwa Orły i nagrodę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Prowadzi również własne wydawnictwo Kilogram Records. Kiedyś w wywiadzie dla portalu popmusic.pl przyznał, że ma kilka zawodów: potrafi nawet malować szyldy i pracuje z dziećmi. Jak to na festiwalu „Lato z Muzami” bywa, sztukę będzie można nie tylko zobaczyć (film), ale i z nią podyskutować (spotkanie) i posłuchać (koncert).

Przypomnijmy, że festiwal w tym roku odbędzie się w dniach 8-14 lipca. Do Nowogardu przybędą goście ze świata muzyki i filmu m.in. Olgierd Łukaszewicz, Gabriela Muskała, Jan Jakub Kolski, Sonia Bohosiewicz, Małgorzata Imielska czy Karolina Bruchnicka. Nie zabraknie również atrakcji dla młodszych uczestników festiwalu. Organizatorami 23. edycji są: Burmistrz Nowogardu Robert Czapla oraz Nowogardzki Dom Kultury. [opr. Kasia Cichocka]


anita lipnicka wroclaw vertigoKoncert Anity Lipnickiej
No i wreszcie mamy lato! Czas dzielenia się muzyką na żywo, w otwartych przestrzeniach, przepięknych plenerach i miejskich sceneriach! W tym roku świętuję srebrne gody pracy artystycznej - tak, tak: to już 25 lat minęło!

Tymczasem serdecznie zapraszam w imieniu swoim i mojego zespołu The Hats, do wspólnej zabawy przy dobrze Wam znanych utworach z ostatniego ćwierćwiecza mojej działalności twórczej. Zapewniamy, że nie zabraknie pozytywnej energii płynącej ze sceny. Anita.


moniuszkoKoncert Moniuszkowski
Rok 2019 został ogłoszony rokiem Moniuszkowskim. Aby uczcić naszego wybitnego kompozytora przygotowaliśmy dla Państwa specjalny projekt muzyczny w postaci koncertu z repertuarem tego wybitnego kompozytora XIX wieku.

W składzie muzycznym występuje Kwartet Smyczkowy Ba-Rock zamiennie z Kwartetem Smyczkowym String Girls Band oraz znakomici soliści szczecińskiej Opery na Zamku: Lucyna Boguszewska i Paweł Wolski. Moderatorem koncertu jest Dariusz Koronczewski.


PSS plakatKoncert zespołu THE PSS
Zespół The PSS powstał w 2018 roku w Nowogardzie, z pasji do prawdziwego, rockowego grania, ponadczasowych hitów lat 70, 80 i 90- tych. Podczas koncertu The PSS usłyszycie utwory gigantów polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, które po dziś nie schodzą z radiowych playlist.

W skład The PSS wchodzą:
Marcin Simiński (wokal)
Grzegorz „Szopen” Szoplik (gitara solowa)
Jacek Zdebski (gitara rytmiczna)
Krzysztof Stokłos (gitara basowa)
Andrzej Maszyna (perkusja)THE PSS


2019 07 07 animandoMy i 700 letni Nowogard
Koncert „My i 700letni Nowogard” wykonają dwa zespoły, które są kolejnymi wcieleniami zespołów wcześniej działających w Nowogardzkim Domu Kultury. Wzorcem zespołu AK- CENTY stał się popularny ponad dziesięć lat wcześniej zespół nowogardzkich akordeonistów AK-KAMELEON. Z kolei zespół wokalny ANIMANDO jest efektem wieloletnich poszukiwań twórczych w ramach „ESTRADY DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY”. Repertuar tegorocznego koncertu to swoista ballada o naszym zwyczajnym dniu.

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.