Image
Image

BLOK I / 13 LIPCA / KINO ORZEŁ, godz. 11:30, czas 126 min

 

BYĆ KIMŚ, reż. Michał Toczek, Szkoła Filmowa w Łodzi 2023, 27 min

Michał Toczek powraca do Nowogardu ze swoim nowym filmem. Rok temu wzruszył “Martwym małżeństwem” (opowieść od tamtej pory odwiedziła kilkadziesiąt innych festiwali w Polsce i na świecie, ostatnio zdobyła nagrodę w Palm Springs). Tym razem wzrusza i bawi. Sebastian Stankiewicz gra… alter ego prezydenta Lecha Wałęsy. Jowita Budnik ma pomysł!

 

PORTRET RODZINNY, reż. Dominik Chaciński, Warszawska Szkoła Filmowa 2023, 20 min

Proste historie potrafią najbardziej złapać za gardło. Sandra musi natychmiast znaleźć pracę. Nie może czekać na “lepszą propozycję”, musi wziąć, co jest. A przychodzi propozycja sprzątania w domach po zmarłych. W zadaniu najtrudniejszy nie będzie kontakt z opuszczonym domem.

 

KIEDY OBRÓCI SIĘ DOM, reż. Maria Ornaf, Szkoła Filmowa w Łodzi 2022, 29 min

Na poły enigmatyczne, wyrafinowane wizualnie kino psychologiczne. Nastoletnia Ewa żyje w szpagacie emocjonalnym pomiędzy dwoma rodzinami: biologiczną i adopcyjną. Żeby zamknąć w sobie pierwszy dom, musi wymazać przeszłość i zatrzeć traumatyczne wspomnienia. Oczyszczenie pamięci daje przestrzeń na nowy początek.

 

MISIE POLARNE, reż. Bartosz Stankiewicz, Szkoła Filmowa w Łodzi 2023, 20 min

Dramat psychologiczny o wyborach niemożliwych, których jednak trzeba dokonać. Młody zapaśnik musi w ciągu jednego dnia zrzucić cztery kilogramy, aby móc wystartować w zawodach. Wycieńczający i ciężki proces zaburza niezapowiedziana wizyta starszego brata, który składa sportowcowi nietypową propozycję.

 

Piękna Łąka Kwietna, reż. Emi Buchwald, Studio Munka - SFP 2022, 30 min

Czasami chce się tak bardzo, żeby wyszło, żeby wszystko się udało, żeby było pięknie. Ale im bardziej się staramy, tym bardziej wszystko się sypie, tym więcej błędów popełniamy. Zamiast wychodzić na prostą, jeszcze bardziej zapętlamy się w jakiejś sytuacji. To jest właśnie taki dzień dla Emila, architekta krajobrazu, i dla jego córki, którą ma odwieźć na lotnisko.


BLOK II / 13 LIPCA / KINO ORZEŁ , godz. 16:30, czas 92 min

 

DZIECKO, reż. Zuzanna Grajcewicz, Szkoła Filmowa w Łodzi 2022, 21 min

Życie pisze najbardziej nieprzewidywalne scenariusze, a ich bohaterami niekoniecznie stają się “inni”, tylko “my sami”. Najszczęśliwszy dzień w życiu Aśki (Justyna Wasilewska) stanie się zarazem największym tego życia wyzwaniem. Doradców dookoła będzie mnóstwo, ale to ona będzie musiała podjąć decyzję.

 

TAM, GDZIE PŁACZĄ PTAKI, reż. Jakub Wenda, Warszawska Szkoła Filmowa 2022, 15 min

W nadmorskiej miejscowości życie toczy się swoim zwykłym, nieco leniwym trybem. Monotonne życie nastoletniego Szymona zakłóca niespodziewanie pojawienie się jego dawnego przyjaciela z dzieciństwa. Pojawią się pytania, wątpliwości, nadzieje.

 

KOT, reż. Zofia Kowalewska, Szkoła Filmowa w Łodzi 2022, 21 min

Zofia Kowalewska dała się do tej pory poznać przede wszystkim jako dokumentalistka i autorka filmów “Więzi” oraz “Tylko wiatr”, które opowiadają o jej bliskich. Tym razem przedstawia nam fabułę, pozostającą jednak w kręgu relacji rodzinnych. W głównej roli - dziewczyny, która jedzie do swojego ojca, występuje Julia Kuzka. Widzowie Lata z Muzami mogą ją pamiętać z filmów “Alicja i Żabka” oraz “Ostatnie dni lata”.

 

SPRZEDAWCA, reż. Patryk Kaflowski, Szkoła Filmowa w Katowicach 2023, 15 min

Darek - w tej roli Piotr Głowacki - jest właścicielem sklepu na skraju bankructwa. Sprawy przybierają dziwny obrót, gdy do jego firmy przybywa duża dostawa półpancerzy. Opowieść o nadziejach i zagubieniu we współczesnym świecie pełnym konsumpcjonizmu.

 

BALLADA KYCZEJEWSKA, reż. Piotr K. Kamiński, Warszawska Szkoła Filmowa 2023, 20 min

“Tyle wiemy o sobie, na ile nas sprawdzono” - o prawdziwości tych słów przekonuje się Dmytro, wolontariusz, który wjeżdża do stref okupowanych przez rosyjskie wojska. Chce zarobić pieniądze czy pomóc? “Ballada Kyczejewska” to małe kino z wielkim rozmachem, prawdziwymi emocjami i świetnymi kreacjami aktorskimi.

 


BLOK III / 14 LIPCA / KINO ORZEŁ, godz. 11:30, czas 92 MIN

 

STWÓR, reż. Damian Kosowski, Szkoła Filmowa w Łodzi 2022, 21 min

Dorosły Kazik wspomina swoje dzieciństwo i ukochaną ciotkę Dagnę. Codziennie odprowadzała go do szkoły. Gdy pewnego dnia kobieta znika, Kazik postanawia dowiedzieć się, co się z nią stało.

 

MOJE ŻYJĄTKO, reż. Andrzej Danis, Szkoła Filmowa w Łodzi 2023, 19 min

Historia wielce niespodziewana, dramat psychologiczny i kino gatunkowe w jednym. Ziggy jest nastolatkiem, który cierpi na bulimię. Pewnego dnia dowiaduje się, że ojciec chce wysłać go na leczenie do szpitala. Postanawia temu zapobiec. W międzyczasie odkrywa, że coś w nim żyje. To Coś za wszelką cenę będzie się chciało z niego wydostać.

 

WOLNA KROWA, reż. Marek Głuszczak, Studio Munka - SFP 2023, 28 min

Tuż przed egzaminem dojrzałości Sara ucieka z domu, żeby bronić stada dzikich krów przed ubojem. Za córką podąża nadopiekuńcza matka Alicja - w tej roli Gabriela Muskała. Chce przekonać latorośl do powrotu i przystąpienia do egzaminu dojrzałości. Z czystego, luksusowego domu trafia pod namiot w obozie ekologów. Nie wie, że ta eskapada okaże się egzaminem dojrzałości dla niej samej.

 

MOJE STARE, reż. Natasza Parzymies, Warszawska Szkoła Filmowa 2023, 24 min

Natasza Parzymies to młoda autorka, która podbiła internet serialem “Kontrola”. Teraz zaprasza widzów na film drogi. Za kierownicą Dorota Stalińska. Dorota Pomykała jako pasażerka. Niektórzy mówią, że to polskie “Thelma i Louise”.

 

 

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.