Image
Image

AGNIESZKA NOSOWSKA
Pracuje w Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej, które niesie pomoc humanitarną i wsparcie ludziom żyjącym na Bliskim Wschodzie. Wcześniej zdobywała doświadczenie m.in. w Caritasie. Swoim doświadczeniem i obserwacjami dotyczącymi miejsc bardzo dotkniętych przez wojnę i głód podzieli się z publicznością festiwalu.
Spotkanie odbędzie się 8 lipca i będzie towarzyszyło projekcji filmu „Kafarnaum”.wajdaKATARZYNA WAJDA
Absolwentka polonistyki i filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się historią polskiego kina, kulturą popularną i edukacją audiowizualną. Badaczka i wielbicielka kryminałów. Publikuje w „Filmie”, „Kinie”, „Kwartalniku Filmowym”, „Studiach Filmoznawczych”, dwutygodniku.com. Pracuje w Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym.
9 lipca odbędzie się seans filmu „Halka” z 1929/32 roku, który poprzedzi wstęp Katarzyny Wajdy.


fukietBARTEK FUKIET
W latach 2003-2006 redaktor naczelny magazynu filmowego „Cinema”. Od 2007 roku związany z branżą dystrybucyjną. Odpowiadał za koncepcję promocji i wprowadzenie do kin 340 tytułów (38 milionów sprzedanych biletów), w tym 80 filmów polskich. Autor dubbingów, list dialogowych i tekstów piosenek do kilkudziesięciu filmów kinowych i seriali. Na festiwalu „Lato z Muzami” będzie członkiem jury konkursu Filmowa Młoda Polska.
Z naszym gościem będzie można porozmawiać o krótkich formach podczas prezentacji konkursowych w dniach 10-11 lipca.


prusMARTA PRUS
Absolwentka reżyserii w PWSFTviT, studentka studiów doktoranckich. Dwukrotna laureatka Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej i Nagrody im. Wiesława Nowickiego dla najlepiej rokującego młodego twórcy filmowego. Autorka nagradzanych etiud. Zadebiutowała pełnometrażowym filmem dokumentalnym „Over the Limit”. Na tegorocznym „Lecie z Muzami” zasiądzie w jury konkursu FMP.
Z naszym gościem będzie można porozmawiać o krótkich formach podczas prezentacji konkursowych w dniach 10-11 lipca.


michaelALEKSANDRA MICHAEL
Aktorka, autorka fotografii, producentka. Wystąpiła w m.in. „Daleko od okna”, „Zabić Bobra”, „Las 4 rano”. Pracowała przy produkcji „Ułaskawienia”. Projektuje plakaty oraz realizuje teledyski i filmy promocyjne. Na festiwalu zasiądzie w jury konkursu Filmowa Młoda Polska.
Z naszym gościem będzie można porozmawiać o krótkich formach podczas prezentacji konkursowych w dniach 10-11 lipca.


romanowskaDAGMARA ROMANOWSKA
Dziennikarka filmowa. Kuratorka sekcji krótkich fabuł na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Współpracowała przy tworzeniu Festiwalu Filmu Filozoficznego w Krakowie. Studiowała filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim i Middlesex University w Wielkiej Brytanii. Na festiwalu "Lato z Muzami" jest koordynatorką konkursu Filmowa Młoda Polska.
Z naszym gościem będzie można porozmawiać o krótkich formach podczas prezentacji konkursowych w dniach 10-11 lipca.


lukaszewiczOLGIERD ŁUKASZEWICZ
Olgierd Łukaszewicz debiutował w 1967 roku w filmie „Dancing w kwaterze Hitlera". Od tej pory zagrał w 80 filmach fabularnych, w 33 serialach i 77 spektaklach telewizyjnych. Znany jest z ról w tak wybitnych filmach, jak m.in.: „Sól ziemi czarnej”, „Brzezina”, „Gorączka”, „Seksmisja”, „Generał Nil”, „Jak pies z kotem”.
11 lipca o godzinie 19:00 odbędzie się seans filmu „Jak pies z kotem”, a po nim spotkanie z aktorem.


bohosiewiczSONIA BOHOSIEWICZ
Zagrała w ponad 30 filmach, spektaklach telewizyjnych i licznych serialach. Na ekranie po raz pierwszy pojawiła się w 1994 roku, w komediodramacie Jerzego Stuhra „Spis cudzołożnic”. Szeroka publiczność usłyszała o niej dopiero dzięki roli Hanki w filmie „Rezerwat”, za którą została obsypana nagrodami. Zagrała w kilkudziesięciu filmach, zyskując wielką popularność i uznanie.
Na „Lecie z Muzami” Sonię Bohosiewicz będzie można obejrzeć w spektaklu „Chodź ze mną do łóżka”, który będzie częścią uroczystego otwarcia, oraz w filmie „Narzeczony na niby”. Oba wydarzenia będą miały miejsce 12 lipca.


imielskaMAŁGORZATA IMIELSKA
Reżyserka i scenarzystka. Absolwentka reżyserii filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autorka cenionych filmów dokumentalnych i spektakli teatru telewizji. Laureatka nagród na festiwalach w Houston, Krakowie oraz Kantonie za film „Powiedz mi, dlaczego?”. W Nowogardzie zaprezentuje znakomity film dokumentalny „Miłość i puste słowa”.
Seans filmu odbędzie się 13 lipca o godzinie 12:00, a po nim reżyserka spotka się z widzami.


kolskiJAN JAKUB KOLSKI
Jest reżyserem kina autorskiego, scenarzystą, operatorem filmowym, pisarzem i nauczycielem akademickim. W swojej karierze zrealizował filmy krótkometrażowe, dokumentalne, pełnometrażowe fabuły i teatry telewizji. Na festiwalu „Lato z Muzami” zasiądzie w jury konkursu Filmowa Młoda Polska i odbierze Laur Cisowy za wybitne osiągnięcia reżyserskie w polskim kinie.
13 lipca o godzinie 14:30 odbędzie się seans filmu „Ułaskawienie”, a po nim spotkanie z reżyserem.
Z naszym gościem będzie można porozmawiać o krótkich formach podczas prezentacji konkursowych w dniach 10-11 lipca.


muskalaGABRIELA MUSKAŁA
Jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich aktorek. Zagrała w wielu znaczących filmach i były to między innymi: „Królowa Aniołów”, „Aria Diva”, „Być jak Kazimierz Deyna”, „Cała zima bez ognia”, „Wymyk”, „Chce się żyć”, „Serce, serduszko”, „Ederly”, „Wołyń”. Znaczącym przełomem w jej karierze była jedna z głównych ról w filmie „Moje córki krowy” w reżyserii Kingi Dębskiej, która przyniosła jej powszechną popularność i uznanie. Jest autorką scenariusza do filmu „Fuga”, w którym zagrała też główną rolę.
13 lipca o godzinie 18:30 odbędzie się seans filmu „Fuga”, a po nim spotkanie z Gabrielą Muskałą.


bruchnickaKAROLINA BRUCHNICKA
Urodziła się w 1994 roku w Wałbrzychu, w 2019 roku ukończyła Wydział Aktorski PWSFTViT w Łodzi. Za spektakl "Przebudzenie wiosny" w reżyserii Kuby Kowalskiego otrzymała nagrodę za najlepszą rolę żeńską na 9. Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Rabacie w 2017 roku. Rola w filmie „Córka trenera” przyniosła jej nagrodę "Rising Star" dla najlepszego aktorskiego debiutu w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych na festiwalu Off Camera w Krakowie.
14 lipca o godzinie 12:00 odbędzie się seans filmu „Córka trenera”, a po nim spotkanie z aktorką.


trzaskaMIKOŁAJ TRZASKA
Wybitny muzyk i kompozytor. Napisał muzykę m.in. do wielu produkcji Wojciecha Smarzowskiego: „Dom zły”, „Róża”, „Drogówka”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Wołyń” oraz „Kler”. Otrzymał za nie kilka nagród, w tym dwa Orły i nagrodę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jest autorem wielu projektów muzycznych i z jednym z nich wystąpi na „Lecie z Muzami”. Koncert zespołu Riverloam Trio będzie wydarzeniem uroczystego zakończenia festiwalu.
14 lipca o godzinie 14:30 odbędzie się seans filmu „Ucho wewnętrzne”, który przybliży sylwetkę Mikołaja Trzaski, a po nim widzowie spotkają się z muzykiem.


serdiukowANNA SERDIUKOW
Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa i Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim i Gender Studies na Uniwersytecie Jagiellońskim. Propaguje kino artystyczne, konsultuje scenariusze, jest dyrektor artystyczną Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi. Na festiwalu poprowadzi spotkania z gośćmi oraz będzie wraz z Izabelą Koladyńską kierowała warsztatami dziennikarskimi dla młodzieży.
Anna Serdiukow jest skarbnicą wiedzy o filmie, będzie gościem całego festiwalu!

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.