Image
Image
 

   MAGDALENA ŻAK
Tarnowianka, aktorka, doktorantka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Do tej pory można było ją zobaczyć na deskach teatrów w całej Polsce, m.in TR Warszawa, Teatru Współczesnego w Warszawie, Teatru Nowego w Krakowie, Teatru Współczesnego w Szczecinie czy Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Interesuje się antropologią kultury i szeroko pojętą sztuką. Kocha przyrodę, dobrą kuchnię i dobre towarzystwo. Mieszka w Warszawie. „Magdalena” to jej debiut w głównej roli w pełnometrażowym filmie fabularnym.

SPOTKANIE: 10 lipca, godzina 17:00 po seansie filmu „Magdalena”.

    FILIP GIELDON

Urodzony w 1983 roku w Sztokholmie. W wieku dwudziestu sześciu lat postanowił wrócić do kraju, z którego pochodzą jego rodzice, i rozpoczął studia na Wydziale Reżyserii w PWSFTviT w Łodzi. Łączy zamiłowanie do kina i teatru z doświadczeniem kulturowym, które dało mu życie w Szwecji, Londynie i wreszcie w Polsce. W działaniach artystycznych pragnie podejmować aktualne tematy, pracując z młodymi, ambitnymi aktorami. Reżyseruje w filmie, teatrze i telewizji. „Magdalena” to jego debiut w pełnometrażowej fabule.

SPOTKANIE: 10 lipca, godzina 17:00 po seansie filmu „Magdalena”.

 KASIA ZIMNOCH I PAWEŁ KLESZCZEWSKI

Pracujący w duecie polscy filmowcy i artyści audiowizualni. Ukończyli studia magisterskie na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2013 założyli wytwórnię animacji Konik w Cavan (Irlandia). Ich filmy były prezentowane na ponad stu międzynarodowych festiwalach filmowych i festiwalach sztuki, gdzie zdobywały nagrody i wyróżnienia. Zimnoch/Kleszczewski są autorami plakatu tegorocznego „Lata z Muzami”, na festiwalu będzie można zobaczyć ich dorobek artystyczny, poprowadzą też warsztaty filmu animowanego dla młodzieży. Efektem warsztatów ma być film animowany honorujący 25. lat festiwalu.

SPOTKANIE: 11 lipca, godzina 12:00 wernisaż wystawy multimedialnej i prezentacje wybranych filmów; 17 lipca, godzina 21:30 premiera filmu powstałego w ramach warsztatów.

  LECH DYBLIK

Aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, pieśniarz urodził się 30 sierpnia 1956 r. w Złocieńcu. W 1981 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Zagrał w ponad 50-ciu filmach, takich jak „Pan Tadeusz”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Kiler”, „80 milionów”, „Wołyń”, „Róża”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Na bank się uda”, „Malowany ptak”. Na festiwalu w Nowogardzie zobaczyć będzie go można w trzech filmach, krótkometrażowej „Pieśni Bielika” oraz fabularnych „Po miłość” i „Sonata”, w których stworzył znaczące role drugoplanowe.

SPOTKANIE: 11 lipca, godzina 18:30 po seansach filmów „Pieśń Bielika” i „Po miłość”.

  PIOTR BINIEK

Autor książki „Polak sam w Londynie” (2004). Współautor książki „Stocznia Szczecińska. Upadek” (2011). Współautor i główny konsultant merytoryczny cyklu „Podmuch Energii”, który otrzymał m.in. nagrodę Srebrnego Delfina w kategorii TV Documentaries and Reports – Environment & Ecology na trzecim festiwalu Cannes Corporate Media &TV Awards w 2012 r. Pomysłodawca, inicjator i szef projektu muzycznego „Świdwie Sanctus”, filmu będącego jego debiutem reżyserskim. Kolejnym jego przedsięwzięciem była „Pieśń Bielika”, obecnie pracuje nad projektami z pogranicza kina eksperymentalnego, dokumentalnego i muzycznego eseju.

SPOTKANIE: 11 lipca, godzina 18:30 po seansach filmów „Pieśń Bielika” i „Po miłość”.

  TOMASZ HABOWSKI

Urodzony w 1988 roku. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim. Jako scenarzysta pracował dla takich nadawców jak TVN czy TVP. Ukończył kursy Studio Prób i Script w Szkole Wajdy. Zadebiutował filmem „Piosenki o miłości”, którym wygrał m.in. Konkurs Mikrobudżetów na festiwalu w Gdyni, Konkurs polskich filmów na festiwalu Off Camera, nagrodę za reżyserię na festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie.

SPOTKANIE: 12 lipca, godzina 19:30 po seansie filmu „Piosenki o miłości”.

  HANNA ŚLESZYŃSKA

Aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i kabaretowa. Na scenie zadebiutowała w „Niebie zawiedzionych” Bertolta Brechta w reż. Leny Szurmiej, na deskach Teatru Ateneum. W 1991 zdobyła pierwszą nagrodę na XII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Szerokiej publiczności dała się poznać jako członkini grupy aktorsko-kabaretowej „Tercet, czyli Kwartet”. W telewizji odniosła sukces m.in. w „Daleko od noszy”, „Rodzinie zastępczej”, „O mnie się nie martw”. Często pojawia się w mniejszych rolach w filmach kinowych. Na „Lecie z Muzami” wystąpi ze spektaklem „Judy”, który oficjalnie otworzy festiwal w dniu 15 lipca.

  MARCIN BORTKIEWICZ I MARIANNA AME

Reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta i dramaturg, aktor. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Wyreżyserował cenione dokumentalne „Nauczanie początkowe” i krótkometrażowy „Portret z pamięci”. Zadebiutował w filmie fabularnym głośną „Nocą Walpugi”, za którą zebrał wiele bardzo pochlebnych opinii i nagród. Potem pracował przy licznych serialach. Drugi jego fabularny pełnometrażowy film to „Tonia”, w którym główną rolę zagrała jego córka Marianna Ame.

SPOTKANIE: 16 lipca, godzina 16:00 po seansie filmu „Tonia”.

  MICHAŁ SIKORSKI

Aktor teatralny i filmowy.  Urodził się w 1995 w Wadowicach. Studiował aktorstwo w Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Jest laureatem Nagrody za debiut aktorski na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Nagrody za rolę męską na 41. Festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie i Nagrody „Martercard Rising Star” na Festiwalu OFF CAMERA w Krakowie. Wszystkie te wyróżnienia otrzymał za rolę w filmie "Sonata" w reżyserii Bartosza Blaschke. Za rolę w spektaklu dyplomowym "Zachodnie wybrzeże" w reżyserii Mai Kleczewskiej wyróżniony został na 37. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Od 2019 aktor Teatru Polskiego w Poznaniu.

SPOTKANIE: 16 lipca, godzina 19:00 po seansie filmu „Sonata”.

  ZOFIA JAROSZUK

Absolwentka filmoznawstwa oraz zarządzania w kulturze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Po zdobyciu doświadczenia w międzynarodowej promocji polskich filmów krótkometrażowych związała się ze studiem filmowym Animoon, gdzie pełni obowiązki producentki nadzorującej projekty filmów krótkometrażowych, pełnometrażowych oraz seriali. Angażuje się w kreatywny rozwój projektów od developmentu aż po promocję. Filmy, przy których pracuje regularnie zdobywają nagrody na najważniejszych festiwalach filmów animowanych na świecie.

SPOTKANIE: 17 lipca, godzina 9:00 przed seansem filmu „Nawet myszy idą do nieba”.

  GRZEGORZ JAROSZUK

Reżyser i scenarzysta filmowy. Urodzony w 1983 roku w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Za debiutancki film „Kebab i Horoskop” otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in. nagrodę dla najlepszego zagranicznego filmu pełnometrażowego na Rome Independent Film Festival 2015. Jego drugim pełnometrażowym filmem są „Bliscy”, którzy prezentowani byli na festiwalu w Karlowych Warach. Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej.

SPOTKANIE: 17 lipca, godzina 12:30 po seansie filmu „Bliscy”.

  LIDIA DUDA

Reżyserka i scenarzystka filmów i seriali dokumentalnych. Dwa razy otrzymała Grand Prix Złoty Lajkonik na Krakowskim Festiwalu Filmowego, za filmy „Herkules” (2005) i „Uwikłani” (2012). Jej filmy pokazywane były w konkursach na kilkudziesięciu zagranicznych festiwalach filmowych. Zdobywczyni Grand Prix m.in. w Chicago, Nowym Jorku, Huston, Istambule, Meksyku, Moskwie, Banff, Kantonie, Pradze. Zdobywczyni Grand Press za „U nas w Pietraszach”. Jej najnowsze „Pisklaki” docenione zostały na Millennium Docs Against Gravity aż czterema nagrodami. Lidia Duda zasiada w jury Konkursu Filmowa Młoda Polska.

SPOTKANIA: 17 lipca, godzina 15:30 po seansie filmu „Pisklaki”.

 WOJCIECH SOLARZ     MACIEJ MAKOWSKI

Wojtka Solarza nie trzeba przedstawiać w Nowogardzie. Ten popularny aktor, reżyser i scenarzysta jest regularnie gościem naszego festiwalu i jego wiernym przyjacielem. W tym roku Wojtek Solarz wraz ze swoim przyjacielem z Teatrzyku Gędźba (i wielu planów teatralno-filmowo-telewizyjnych), aktorem Maciejem Makowskim włączą się w realizację, powstającego w ramach warsztatów animacji, jubileuszowego filmu, do którego Wojtek napisał scenariusz i do którego wspólnie z Maćkiem nagrają dialogi. Dodatkowo Maciej Makowski będzie członkiem jury konkursu FMP.

SPOTKANIE: 17 lipca, godzina 21:30 w ramach Uroczystego zakończenia festiwalu.

  KATARZYNA FIGURA

Ceniona aktorka filmowa i teatralna. W 1985 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Niedługo potem zagrała role w dwóch kultowych filmach – „Kingsajz” i „Pociągu do Hollywood”. Przez lata zbudowała pozycję jednej z najpopularniejszych aktorek polskiego kina, występując w tak znaczących filmach, jak m.in. „Kiler”, „Zemsta”, „Żurek”, „Aria Diva”, „7 uczuć” i „Chrzciny”  Za granicą pracowała m.in. z Robertem Altmanem. Na festiwalu „Lato z Muzami” będzie ją można zobaczyć w filmach „Victoria”, „Chrzciny” i „Pociąg do Hollywood”.

SPOTKANIA: 17 lipca, godzina 18:30 po seansie filmu „Chrzciny”; 17 lipca, godzina 21:30 przed seansem filmu „Pociąg do Hollywood”.

Wydarzenia muzyczne:

CELINA MUZA I ANDRZEJ JANASZEK

KONCERT: „SAMOTNY ANIOŁ – PIOSENKI  MARLENY DIETRICH”, 15 lipca godzina 21:00, Plac Wolności

PIOTR TOMALA I DAMIAN SZYMCZAK / ORKIESTRA LUDWIKA SARSKIEGO

KONCERT: „FILM NIEMY Z MUZYKĄ NA ŻYWO: MŁODY SHERLOCK HOLMES”, 16 lipca godzina 22:00, Plac Wolności

Pozostali goście:

PAWEŁ STROJEK

Dyrektor Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film oraz dyrektor Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Na festiwalu znajdzie się w gronie jurorów Konkursu Filmowa Młoda Polska.

KATARZYNA WAJDA

Historyczka kina. Na festiwalu znajdzie się w gronie jurorów Konkursu Filmowa Młoda Polska oraz przygotuje specjalną prezentację poświęconą Marlenie Dietrich.

DAGMARA ROMANOWSKA

Dziennikarka i krytyczka filmowa. Koordynatorka Konkursu Filmowa Młoda Polska. Na festiwalu weźmie też udział w panelu dyskusyjnym o kinie dokumentalnym.

ANNA SERDIUKOW

Dziennikarka, krytyczka, Zastępca Dyrektora Artystycznego Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film. Na festiwalu „Lato z Muzami” prowadzić będzie spotkania z gośćmi.

RAFAŁ PAWŁOWSKI

Krytyk filmowy i fotografik muzyczny. Na tegorocznym festiwalu będzie pracował nad wystawą zdjęć, którą zobaczymy prawdopodobnie na przyszłorocznej edycji „Lata z Muzami” oraz poprowadzi plenerowe wydarzenie muzyczne pt. „Spaghetti Disco Dance”.

 

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.