Image
Image

koskrauzeJOANNA KOS-KRAUZE
Razem z Krzysztofem Krauze pracowali wspólnie przez ponad dwadzieścia lat. Reżyserzy i scenarzyści zrealizowali liczne, cieszące się sukcesami w kraju i za granicą, filmy fabularne. Autorski tandem rozpoczął swą współpracę przy słynnym „Długu” (1999) oraz filmach telewizyjnych z cyklu „Wielkie rzeczy” i kontynuował poprzez kolejne, szeroko nagradzane na świecie produkcje, takie jak: „Mój Nikifor”, „Plac Zbawiciela”, „Papusza” i „Ptaki śpiewają w Kigali”. Stworzyli wspólnie wybitne filmy, które zapisały się w historii polskiego i światowego kina. Przedwczesna śmierć Krzysztofa Krauze odebrała nam twórcę o wielkiej wrażliwości, charyzmie i filmowej wyobraźni. Joanna Kos-Krauze kontynuuje dzieło męża, bo jest autorką o wielkim autorytecie, jedną z tych reżyserek które wyznaczają granice współczesnego kina, do której lgną młodzi twórcy, by uczyć się od niej patrzenia na świat poprzez kamerę filmową. Każde spotkanie publiczności z Joanną Kos-Krauze to wielkie i piękne doświadczenie, bo szybko zdajemy sobie sprawę z jaką wielką osobowością kina mamy do czynienia.

SPOTKANIE: 20 lipca, godzina 13:00


jowitabudnikJOWITA BUDNIK
Wybitna aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, znana z ról w takich filmach, jak m.in.: „Plac Zbawiciela”, „Jeziorak”, „Papusza”, „Ptaki śpiewają w Kigali”. Laureatka wielu nagród i wyróżnień w kraju i poza jego granicami.

SPOTKANIE: 21 lipca, godzina 14:30


Untitled 1ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI
Wybitny aktor teatralny i filmowy, ale też osobowość o wielkim talencie muzycznym. Zadebiutował w filmie „Wielka majówka” w 1981 roku. Stworzył wiele znakomitych kreacji, które czynią go dziś jednym z najpopularniejszych polskich aktorów.

SPOTKANIE: 22 lipca, godzina 15:30


martaprusMARTA PRUS
Ukończyła reżyserię na PWSFTViT w Łodzi. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła kurs dokumentalny Szkole Wajdy. W dzieciństwie była członkiem grupy gimnastycznej. Jej debiutem pełnometrażowym jest „Over the Limit”.

SPOTKANIE: 18 lipca, godzina 18:30


piotrjaxaPIOTR JAXA
Autor zdjęć filmowych i fotograf. Absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi. Pracował na całym świecie na planach wielu produkcji fabularnych i dokumentalnych. W ostatnich latach bada możliwości kreatywnego wykorzystania fotografii cyfrowej.

SPOTKANIE: 19 lipca, godzina 18:30


wsolarzWOJCIECH SOLARZ
W swoim dorobku ma kilkadziesiąt występów w bardzo cenionych realizacjach filmowych, teatralnych i telewizyjnych. Także reżyseruje, pisze scenariusze i dialogi, uchodzi za jednego z najzdolniejszych polskich artystów.

SPOTKANIE: 21 lipca, godzina 12:00


piotrdomalewskiPIOTR DOMALEWSKI
Laureat zeszłorocznego konkursu Filmowa Młoda Polska za film „60 kilo niczego” powraca zgodnie z obietnicą do Nowogardu, by osobiście zaprezentować widzom swój reżyserski debiut – „Cichą noc”. Dziś to najbardziej utytułowany polski film ostatnich miesięcy.

SPOTKANIE: 22 lipca, godzina 12:00

 

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.