Image
Image
Image
  • lzm 2023
BLISKIE SPOTKANIA Z MUZYKĄ W FILMIE - PODSUMOWANIE DRUGIEGO DNIA FESTIWALU

BLISKIE SPOTKANIA Z MUZYKĄ W FILMIE - PODSUMOWANIE DRUGIEGO DNIA FESTIWALU

Kolejny dzień, kolejne filmy i spotkania. O godzinie 13:00 widzowie mieli okazję zobaczyć historię młodego chłopca w burzliwych latach sześćdziesiątych XX w. – „Belfast”, zdobywcę tegorocznego Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny.

Fani muzyki filmowej byli dziś wniebowzięci! Seans filmowy o wybitnym kompozytorze Ennio Morricone poprzedzony został spotkaniem między Przemysławem Lewandowskim i Krzysztofem Spórem, którzy z niezwykłą pasją opowiedzieli o tym za co warto pokochać Ennio. Film zabrał publiczność w podróż po życiu zarówno prywatnym, jak i artystycznym wyjątkowego człowieka, który ma na swoim koncie stworzenie muzyki do ponad 500 filmów! Jeszcze na długo po seansie roznosiły się po korytarzach pozytywne wrażenia jakie wywarł na widzach seans. Jeśli macie ochotę jeszcze przez chwilkę zostać w fantastycznym klimacie muzycznym Ennio Morricone, zapraszamy na wieczór inspirowany jego twórczością – SPAGHETTI DISCO DANCE – już w sobotę 16 lipca o godzinie 23:00 na Placu Wolności.

Wieczór upłynął nam na podglądaniu pewnej miłosnej historii o dziewczynie z małego miasteczka i chłopaku z zamożnej, warszawskiej rodziny. Po seansie odbyło się spotkanie z reżyserem filmu – TOMASZEM HABOWSKIM, z którym rozmawiali Wojtek Koladyński i Dominik Wastowski, którzy postanowili dowiedzieć się co inspirowało reżysera przy pisaniu scenariusza, jakiej muzyki słucha na co dzień, dlaczego postanowił pisać piosenki do filmu samodzielnie. W dyskusję ochoczo włączyła się również publiczność, chętnie pytając o różne aspekty filmu.

Po dniu wypełnionym aż po brzegi artystycznymi doznaniami nadszedł czas na odpoczynek na leżakach przy filmie „Nietykalni” z muzyką… - a jakże! - Ennio Morricone.

podsumowanie
Zapraszamy do galerii

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.