Image
Image
Image
  • lzm 2023
PROGRAM - WTOREK 12.07.2022

PROGRAM - WTOREK 12.07.2022

9:00 | Kino Orzeł

PRZEGLĄD FILMOWYCH PRZEBOJÓW DLA MŁODYCH WIDZÓW

 

13:00 | Kino Orzeł

BELFAST (dramat, Wielka Brytania 2021, 98’)

REŻYSERIA: Kenneth Branagh. OBSADA: Jude Hill, Caitriona Balfe, Jamie Dornan, Judi Dench

Irlandia Północna 1969 roku, sytuacja polityczno-społeczna staje się coraz bardziej napięta. Ten trudny czas obserwujemy z perspektywy trzypokoleniowej protestanckiej rodziny wynajmującej dom na jednym z miejskich osiedli, a zwłaszcza przez pryzmat wyobraźni dziewięcioletniego Buddy'ego, który nie bardzo wie, z jakiego powodu jego sąsiedzi z dnia na dzień zamienili się w krzyczący tłum podpalający okoliczne domy. Buddy próbuje odnaleźć odwagę do przetrwania tych niepokojów w wewnętrznej sile matki, pozytywnym nastawieniu ojca i życiowych lekcjach zasłyszanych od dziadków.

NAGRODZONY OSCAREM SCENARIUSZ FILMU OPARTY ZOSTAŁ NA WSPOMNINIACH REŻYSERA KENNETHA BRANAGHA.

 

16:00 | Kino Orzeł

ENNIO (dokumentalny, Włochy/Belgia/Holandia/Japonia 2021, 150’)

REŻYSERIA: Giuseppe Tornatore

Ponad 500 filmów brzmiałoby inaczej, gdyby nie on. Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem;. „Ennio” jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora. Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, w tym Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza. W końcu, historia jego życia to historia kina.

ZA CO KOCHAMY ENNIO MORRICONE? PRZEMYSŁAW LEWANDOWSKI I KRZYSZTOF SPÓR ROZMAWIAJĄ PRZED FILMEM.

 

19:30 | Kino Orzeł

PIOSENKI O MIŁOŚCI (dramat/muzyczny, Polska 2021, 90’)

REŻYSERIA: Tomasz Habowski. OBSADA: Tomasz Włosok, Justyna Święs, Andrzej Grabowski

Osadzona we współczesnej Warszawie, słodko-gorzka historia o poszukiwaniu własnej tożsamości. Robert, młody muzyk żyjący w cieniu odnoszącego sukcesy ojca, buntuje się przeciwko rodzicielskiemu autorytetowi. Spotkanie z początkującą wokalistką z małego miasta konfrontuje go z naturą jego wewnętrznej walki. W obliczu konfliktu pomiędzy uczuciem a ambicją ich wspólny projekt muzyczny staje pod znakiem zapytania.

PIOSENKA I FILM - ZGODNE BRZMIENIA. Z REŻYSEREM TOMASZEM HABOWSKIM ROZMAWIAJĄ WOJTEK KOLADYŃSKI I DOMINIK WASTOWSKI.

 

22:00 | Filmowe rocznice w kinie plenerowym | Plac Wolności

35 LAT OD PREMIERY

NIETYKALNI (The Untouchables, gangsterski, USA 1987, 119’)

REŻYSERIA: Brian De Palma. OBSADA: Kevin Costner, Sean Connery, Robert De Niro

Lata 20. i 30. to okres rozkwitu amerykańskiej mafii. Wielka Depresja i trwająca od 1920 do 1933 roku Prohibicja przygotowały doskonały grunt pod narodziny nowego typu przestępcy. Agent specjalny Biura Śledczego Eliot Ness przybywa do Chicago z zadaniem zwalczania czarnego rynku i terroru szerzonego przez ponurej sławy, bezwzględnego gangstera Ala Capone. Tworzy on grupę agentów dedykowaną walce z mafijną plagą, której prasa szybko nadaje przydomek „Nietykalni”, przez wzgląd na wyjątkowo silne i niezmienne nieuleganie próbom korupcyjnym.

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.