Image
Image
Image
  • lzm 2023
BĘDZIECIE ZACHWYCENI! „PISKLAKI” I LIDIA DUDA W NOWOGARDZIE

BĘDZIECIE ZACHWYCENI! „PISKLAKI” I LIDIA DUDA W NOWOGARDZIE

Jeden z najważniejszych tegorocznych pełnometrażowych filmów dokumentalnych pojawi się na 25. FFMM „Lato z Muzami”. Już dziś gorąco zapraszamy na seans filmu „Pisklaki” i spotkanie z cenioną reżyserką Lidią Dudą.

Nietuzinkowe trio małych bohaterów - pełna fantazji Zosia, wrażliwy Oskar, niezależna Kinga – muszą wejść w dorosłość dużo wcześniej, niż rówieśnicy. Zabierają widza w podróż do świata dziecięcej empatii, artystycznej ekspresji, humoru i siły charakteru. Świata, w którym przyjaźń, miłość i bliskość z drugim człowiekiem są jak tlen, niezbędny by przeżyć najtrudniejsze chwile.

Będziecie oczarowani tą piękną historią, tymi małymi bohaterami. Będziecie poruszeni ich światem i drogą, jaką muszą przejść. „Pisklaki” to jeden z tych filmów, którym się wierzy i w które się wierzy. Bohater jest bowiem autentyczny. Dla mnie to bardzo ważne filmowe doświadczenie, tym bardziej cieszę, że na festiwalu gościć będziemy reżyserkę filmu Lidię Dudę, która przyjęła też zaproszenie do jury Konkursu Filmowa Młoda Polska – powiedział Krzysztof Spór, dyrektor artystyczny „Lata z Muzami”.

„Pisklaki” podbiły tegoroczny festiwal Millennium Docs Against Gravity zdobywając kilka znaczących wyróżnień. Gdziekolwiek film jest pokazywany, tam cieszy się wielkim uznaniem publiczności. Reżyserką filmu i jego montażystką jest Lidia Duda, film wyprodukowała Anna Bławut Mazurkiewicz z Aura Films. Autorami pięknych zdjęć są Wojtek Staroń i Zuzanna Zachara.

Lidia Duda to reżyserka i scenarzystka filmów i seriali dokumentalnych. Dwa razy otrzymała Grand Prix Złoty Lajkonik na Krakowskim Festiwalu Filmowego, za filmy „Herkules” (2005) i „Uwikłani” (2012). Jej filmy pokazywane były w konkursach na kilkudziesięciu zagranicznych festiwalach filmowych. Zdobywczyni Grand Prix m.in. w Chicago, Nowym Jorku, Huston, Istambule, Meksyku, Moskwie, Banff, Kantonie, Pradze. Zdobywczyni Grand Press za „U nas w Pietraszach”. Jej najnowszy film to „Pisklaki”, wydarzenie w polskim kinie dokumentalnym.

SEANS I SPOTKANIE Z REŻYSERKĄ LIDIĄ DUDĄ: 17 LIPCA, GODZINA 15:30(ks)

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.