Image
Image
Image
  • lzm 2023
FESTIWALOWY PROLOG Z "MAGDALENĄ" JUŻ 10 LIPCA!

FESTIWALOWY PROLOG Z "MAGDALENĄ" JUŻ 10 LIPCA!

10 lipca o godzinie 17:00 zapraszamy na seans filmu „Magdalena” oraz spotkanie z jego twórcami, aktorką Magdaleną Żak i reżyserem Filipem Gieldonem. Film ten zaprezentowany zostanie w ramach festiwalowego prologu i znakomicie wprowadzi nas w charakter tegorocznego 25. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”.

Dzień później, 11 lipca, rozpoczynamy regularne całodniowe seanse filmowe i spotkania z artystami, którzy zawitają do Nowogardu.

Film „Magdalena” miał swoją premierę na zeszłorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Po seansie o swoich wrażeniach tak pisał Krzysztof Spór, dyrektor artystyczny „Lata z Muzami”: To bodajże najbardziej realistyczny film, jaki zobaczyłem na festiwalu w Gdyni w tym roku. Szczerość wypowiedzi robi porażające wrażenie. 10 lipca film zostanie skonfrontowany z publicznością w Nowogardzie, która po seansie spotka się z aktorką Magdaleną Żak i reżyserem Filipem Gieldonem.

Bohaterką filmu jest Magdalena, młoda kobieta, która komunikuje się ze światem dookoła przez muzykę. Marzy o zostaniu profesjonalną didżejką i wyjechaniu za granicę, w tym samym czasie stara się zachować kontakt ze swoją pięcioletnią córką, którą wychowuje razem ze swoją matką. Kiedy spotyka znaną didżejkę Julię, jej marzenia mają szansę się spełnić. Ta bierze ją pod swoje skrzydła i obiecuje jej wyjazd na słynną imprezę w Berlinie. Jednak, traumatyczna przeszłość od której Magdalena ucieka zaczyna ją doganiać i stoi teraz przed swoim największym wyborem – córka czy kariera?

Znakomitą rolę w filmie zagrała Magdalena Żak, jedno z największych aktorskich odkryć ostatnich miesięcy. Pochodzi z Tarnowa, jest doktorantką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Do tej pory można było ją zobaczyć na deskach teatrów w całej Polsce, m.in TR Warszawa, Teatru Współczesnego w Warszawie, Teatru Nowego w Krakowie, Teatru Współczesnego w Szczecinie czy Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Interesuje się antropologią kultury i szeroko pojętą sztuką. Kocha przyrodę, dobrą kuchnię i dobre towarzystwo. Mieszka w Warszawie. „Magdalena” to jej debiut w głównej roli w pełnometrażowym filmie fabularnym, zdobyła za niego m.in. nagrodę na festiwalu Off Camera w Krakowie i na Massachusetts Independent Film Festival.

„Magdalena” to debiut reżyserski Filipa Gieldona. Urodzony w 1983 roku w Sztokholmie. W wieku dwudziestu sześciu lat postanowił wrócić do kraju, z którego pochodzą jego rodzice, i rozpoczął studia na Wydziale Reżyserii w PWSFTviT w Łodzi. Łączy zamiłowanie do kina i teatru z doświadczeniem kulturowym, które dało mu życie w Szwecji, Londynie i wreszcie w Polsce. W działaniach artystycznych pragnie podejmować aktualne tematy, pracując z młodymi, ambitnymi aktorami. Reżyseruje w filmie, teatrze i telewizji. „Magdalena” to jego debiut w pełnometrażowej fabule.

NA SPOTKANIE Z ARTYSTAMI ZAPRASZAMY PO SEANSIE FILMU „MAGDALENA”, KTÓRY W RAMACH FESTIWALOWEGO PROLOGU ZAPREZENTUJEMY 10 LIPCA O GODZINIE 17:00.

 

25. Festiwal Filmy Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” odbędzie się w Nowogardzie w dniach 11-17 lipca 2022. Organizatorami wydarzenia są Nowogardzki Dom Kultury oraz Burmistrz Nowogardu Robert Czapla. Wstęp na wszystkie filmowe pokazy jest bezpłatny.

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.