Image
Image
Image
  • lzm 2023
 25. Festiwal Filmy Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”  Nowogard, 11-17 lipca 2022

25. Festiwal Filmy Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” Nowogard, 11-17 lipca 2022

Festiwal „Lato z Muzami” to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych odbywających się cyklicznie w województwie zachodniopomorskim i bardzo życzliwie oceniana inicjatywa artystyczna na arenie krajowych festiwali filmowych. 25. Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” odbędzie się w Nowogardzie w dniach 11-17 lipca i zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” to artystyczne wydarzenie, święto twórców i widzów. Podczas festiwalowego tygodnia oglądać będzie można najważniejsze i starannie wyselekcjonowane filmowe wydarzenia, odbędą się występy artystyczne, koncerty i wystawy. Całodniowe pokazy startować będą z samego rana, a kończyły będą się tuż po północy. Nowogard przez cały tydzień tętnił będzie filmowym i artystycznym życiem.

25. edycja festiwalu to przede wszystkim, tak lubiane rozmowy publiczności z twórcami, konkurs filmów krótkometrażowych Filmowa Młoda Polska, spotkania z filmami nowymi i klasycznymi, fabułami i dokumentami. Na festiwal powrócą codzienne seanse filmów dla dzieci, kontynuowane będą pokazy plenerowe w centralnym punkcie miasta. Festiwal otworzy monodram „Judy” z udziałem Hanny Śleszyńskiej, odbędzie się kilka koncertów, a jednym ze znaczących punktów wydarzenia będzie seans filmu niemego z muzyką na żywo autorstwa Orkiestry Ludwika Sarskiego. W sumie to kilkadziesiąt propozycji i jak zawsze repertuar stojący na wysokim artystycznym poziomie.

Bohaterką plakatu jubileuszowej edycji festiwalu w Nowogardzie jest Marlena Dietrich, która miała podobno bliskie przedwojenne relacje z miasteczkiem. Aktorce poświęcony zostanie na festiwalu specjalny blok artystyczny, zaprezentowany zostanie film z jej udziałem, poprzedzony specjalnym wykładem, nie zabraknie muzycznego akcentu jej dedykowanego. Autorami wspomnianego plakatu tegorocznego festiwalu są Paweł Kleszczewski i Katarzyna Zimnoch, dwójka cenionych artystów, którzy dodatkowo będą mieli w Nowogardzie wystawę swoich prac plastycznych oraz z grupą młodzieży i Wojtkiem Solarzem przygotują krótkometrażowy jubileuszowy film animowany.

Jak co roku przyznany zostanie Laur Cisowy za wybitne reżyserskie osiągnięcia artystyczne. W latach poprzednich nagrodę tę odbierali osobiście w Nowogardzie m.in. Mariusz Wilczyński, Jan Jakub-Kolski, Joanna Kos-Krauze, Piotr Dumała, Marek Koterski, Janusz Zaorski, Wojtek Smarzowski, a na liście twórców z Laurem są jeszcze, tacy giganci polskiego kina, jak: Janusz Majewski, Agnieszka Holland, Janusz Morgenstern, Andrzej Barański, Filip Bajon i Dorota Kędzierzawska.

W ostatnich latach „Lato z Muzami” odwiedzili m.in.: Andrzej Seweryn, Olgierd Łukaszewicz, Gabriela Muskała, Sonia Bohosiewicz, Roma Gąsiorowska, Zbigniew Zamachowski, Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Iwona Siekierzyńska, Mikołaj Trzaska, Jowita Budnik, Piotr Jaxa, Wojciech Solarz, Sebastian Stankiewicz, Paweł Domagała, Małgorzata Bogdańska, Małgorzata Zajączkowska, Wojciech Mecwaldowski, Leszek Dawid, Tomasz Wolski, Jarosław Kamiński, ksiądz Adam Boniecki i wielu innych wybitnych twórców polskiego kina. W tym roku także spodziewana jest wizyta zacnych gości reprezentujących polską kinematografię.

Organizatorami festiwalu „Lato z Muzami” są Nowogardzki Dom Kultury oraz Burmistrz Nowogardu Robert Czapla. Zapraszamy!

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA FILMOWE I PLENEROWE JEST BEZPŁATNY (ks)

 

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.