25. Festiwal LATO Z MUZAMI w Nowogardzie: nabór filmów do 8. Konkursu Filmowa Młoda Polska

25. Festiwal LATO Z MUZAMI w Nowogardzie: nabór filmów do 8. Konkursu Filmowa Młoda Polska

Już po raz 25. w Nowogardzie odbędzie się Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa Lato z Muzami. Po raz 8. integralną częścią wydarzenia będzie Konkurs Filmowa Młoda Polska, prezentujący dokonania młodego pokolenia rodzimych autorów. Ruszył nabór filmów do konkursu. Na laureatów czekają nagrody finansowe.

O udział w Konkursie ubiegać mogą się polskie krótkometrażowe filmy fabularne o długości do 30 minut, zrealizowane po 1 stycznia 2021 roku. Formularze zgłoszeniowe oraz szczegółowy regulamin tegorocznej edycji znaleźć można na stronie internetowej Festiwalu: www.festiwal.ndk.pl. Nabór trwa do 12 czerwca 2022 roku. Na laureata Grand Prix Konkursu Filmowa Młoda Polska czeka 3500 PLN, a jury dodatkowo przyzna też Wyróżnienie o wartości 1000 PLN.

Konkurs Filmowa Młoda Polska odbędzie się już po raz ósmy. W minionych latach Grand Prix zdobyły m.in. „Sukienka” Tadeusza Łysiaka, film, który niedawno walczył o Oscara, a także „Mały palec” Tomasza Cichonia, „Dzień Babci” Miłosza Sakowskiego, „Czarnowidzka” Joanny Satanowskiej, „60 kilo niczego” Piotra Domalewskiego, „1410” Damiana Kocura oraz „Marcel” Marcina Mikulskiego. Większość z laureatów albo już zadebiutowała w pełnym metrażu albo właśnie takie projekty realizuje.

Konkurs Filmowa Młoda Polska nie będzie jedyną atrakcją tegorocznej, jubileuszowej edycji Festiwalu Lato z Muzami. Już niedługo poznamy laureata honorowego Lauru Cisowego dla polskiego reżysera lub reżyserki o wybitnych filmowych osiągnięciach. Wśród mistrzów nagrodzonych w poprzednich latach znaleźli się m.in. Mariusz Wilczyński, Marek Koterski, Wojciech Smarzowski, Piotr Dumała, Janusz Zaorski, Jerzy Domaradzki, Jan Jakub Kolski, Agnieszka Holland, Janusz Morgenstern, Dorota Kędzierzawska oraz Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze.

25. edycja Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa Lato z Muzami odbędzie się w dniach 11-17 lipca 2022 w Nowogardzie (woj. zachodniopomorskie). Laureaci ogłoszeni zostaną na gali zamknięcia Festiwalu.

Organizatorami Festiwalu są: Nowogardzki Dom Kultury i Burmistrz Nowogardu.

Szczegółowych informacji na temat konkursu FILMOWA MŁODA POLSKA udziela jego Koordynatorka Dagmara Romanowska oraz Dyrektor Festiwalu LATO Z MUZAMI Krzysztof Spór. Zapraszamy do kontaktu pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. (ks)

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia