#młodemuzypiszą  Już wkrótce napisy końcowe, ale zanim, to jeszcze garść refleksji na temat tego, co za nami.

#młodemuzypiszą Już wkrótce napisy końcowe, ale zanim, to jeszcze garść refleksji na temat tego, co za nami.

Jak protestować z uśmiechem?

Jeden z wczorajszych wieczornych seansów, dokument 1970 Tomasza Wolskiego zabrał nas w podróż ponad 50 lat wstecz i pokazał jak łatwo jest stracić kontrolę, sprawując władzę.

Film porusza trudne zagadnienie polityczne, będąc również na wpół animowanym dokumentem, a jego tematyka sprawia, że jest ważny dla każdego pokolenia.

Po zakończeniu seansu odbyło się inspirujące oraz niezwykle uskrzydlające spotkanie z twórcami filmu w miłej atmosferze nowogardzkiego kina. Autorzy dokumentu wyjaśnili parę kwestii, które mogły być niejasne dla oglądających.

„Biały potok” to z kolei produkcja o zagadkowym tytule, która zabrała nas w taką dziwną podróż bez końca Małe rzeczy sprawiają, że za chwilę wydarzy się coś, co kompletnie zmienia bieg dalszej historii. Czy nieporozumienia mogą doprowadzić do tego, że nagle wszystko dookoła się zawali? Tego typu pytania wręcz zaczynają roić się w głowach widzów. Komedia z przesłaniem to jedna z najlepszych rzeczy na rozluźnienie po intensywnym tygodniu.

Oczywiście nie mogło się obejść bez emocjonującego spotkania z twórcami filmu. Dobrze jest spędzić wieczorne chwile w inspirującym miejscu z fascynującymi ludźmi.

Emilia Machocka

Relacje z Festiwalu „Lato z Muzami” Nowogard powstają dla Państwa w ramach warsztatów dziennikarskich pod opieką Izabeli Koladyńskiej. Autorkami są uczennice i absolwentki II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie oraz XIV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

fotografie: Kamilla Ratajczak

17lipca_KamillaRatajczak
Zapraszamy do galerii