#młodemuzypiszą Przebudzenie smoka

#młodemuzypiszą Przebudzenie smoka

...wtorkowe popołudnie i...

,,Wielki smok, który powoli połyka cały świat!” - tak skomentował rozwój kina chińskiego nasz gość Przemysław Lewandowski.

A o czym chciał opowiedzieć naszej nowogardzkiej publiczności? Wybrany przez niego i dyrektora artystycznego naszego festiwalu, Krzysztofa Spóra, film- ,, Duża ryba i Begonia” został poprzedzony prelekcją o kinie chińskim, które jest ,,ilustracją sytuacji społecznej oraz gospodarczej Państwa Środka.” Przedstawił bliżej sylwetkę Xuan Lianga- reżysera animacji oraz ukazał rozwój chińskiej kinematografii, która jak ujął: ,, jest specyficznie szczególną formą.”

Animacja ta, sama w sobie, to wielka pochwała indywidualizmu i miłości, tej bezgranicznej, która wymaga największych poświęceń. To połączone przekaz i wyobraźnia - wyjęte z zakamarków głów, sięgające głęboko do zakamarków chińskiej kultury.

,, Nie pytam czy to jest możliwe, tylko czy Ty tego chcesz...”

Hanna Kucal

Relacje z Festiwalu „Lato z Muzami” Nowogard powstają dla Państwa w ramach warsztatów dziennikarskich pod opieką Izabeli Koladyńskiej. Autorkami są uczennice i absolwentki II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie oraz XIV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

lzm_13lipca_MartynaKawa_19