Premiera plakatu 24. „Lato z Muzami”

Premiera plakatu 24. „Lato z Muzami”

Z dumą przedstawiamy oficjalny plakat 24. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” w Nowogardzie. Jego autorem jest Paweł Lewandowski, artysta-grafik ze Szczecina, wykładowca w Akademii Sztuki w Szczecinie i reżyser filmowy.

Paweł Lewandowski jest reżyserem filmu dokumentalnego „Plakat szczeciński” – poświęconego autorom plakatów artystycznych ze Szczecina, pracował przy docenionej na festiwalu w Cannes „Arce” w reżyserii Grzegorza Jonkajtysa i obecnie kończy prace nad swoim pełnometrażowym fabularnym debiutem reżyserskim zatytułowanym „Miasto nocą”,  który opowiada słynną historię „Rzeźnika z Niebuszewa”. Paweł Lewandowski jest też wykładowcą na Akademii Sztuki w Szczecinie, udziela się artystycznie w przestrzeni miejskiej stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Tegoroczny 24. Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” w Nowogardzie odbędzie się w dniach 12-18 lipca. Wydarzenie to powraca po rocznej nieobecności związanej z eskalacją pandemii Covid-19. Powrót do normalności sprzed pandemii zajmie nieco czasu, ale droga ta została już rozpoczęta i z nadzieją patrzę w przyszłość. I to właśnie chciałem pokazać na moim plakacie do tegorocznej edycji „Lata z Muzami” – powiedział Paweł Lewandowski.

Festiwalowi w Nowogardzie towarzyszyć będzie wystaw prac autorstwa Pawła Lewandowskiego, na otwarcie festiwalu publiczność obejrzeć będzie mogła także wspomnianą „Arkę” i spotkać się z artystą.

24. Festiwal Filmowy „Lato z Muzami” odbędzie się w Nowogardzie w dniach 12-18 lipca 2021. Organizatorami festiwalu są  Urząd Miejski w Nowogardzie oraz Nowogardzki Dom Kultury .(ks)