LzM | „Amatorzy” zachwycą publiczność w Nowogardzie

LzM | „Amatorzy” zachwycą publiczność w Nowogardzie

Na tegorocznym 24. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” w Nowogardzie zostanie zaprezentowany piękny film Iwony Siekierzyńskiej zatytułowany „Amatorzy”.

W głównych rolach wystąpili Wojciech Solarz, Roma Gąsiorowska oraz aktorzy Teatru Rzeczy Osobistych. Na festiwalu spodziewany jest przyjazd twórców tego filmu. Historia zaczyna się w momencie, kiedy teatr Krzyśka „Biuro Rzeczy Osobistych” (tworzony przez niepełnosprawnych intelektualnie aktorów) wygrywa festiwal. Nagrodą ufundowaną przez zawodowy teatr jest możliwość zrealizowania spektaklu. Wielka radość, wielka szansa, wielkie oczekiwania. Krzysiek z aktorami właśnie pracują nad nową sztuką Grek Zorba. Wspaniale byłoby wystawić ją na prawdziwej scenie. Okazuje się jednak, że dyrektor teatru oferując im współpracę, stawia określone warunki. Kiedy pojawia się gwiazda – Wiki – aktorzy Krzyśka są pod urokiem jej charyzmy. Presja czasu, fascynacja Wiki… Premiera musi się odbyć, ale czy Krzysiek będzie z niej dumny? [opis festiwalgdynia.pl]

„Amatorzy” podbili zeszłoroczny festiwal w Gdyni, zebrali wiele pochlebnych opinii, skradli serca widzom w całym kraju. „Bardzo liczę na to, że podobnie będzie w Nowogardzie” – powiedział Krzysztof Spór, Dyrektor Artystyczny „Lata z Muzami”.

24. Festiwal Filmowy „Lato z Muzami” odbędzie się w Nowogardzie w dniach 12-18 lipca 2021. Organizatorami festiwalu są  Urząd Miejski w Nowogardzie oraz Nowogardzki Dom Kultury. Zapraszamy!(ks)