Image
Image

Organizatorzy

Image

Ludzie Festiwalu

Aneta Drążewska - dyrektor FFMM Lato z Muzami

Każdy festiwal, to dla nas nowe wyzwanie i pytania – czy dopiszą goście i publiczność festiwalowa? Czy nasze propozycje zyskają aprobatę wśród widzów? Czy pogoda nie przeszkodzi w realizacji zaplanowanych przedsięwzięć…?
Przed nami 26. edycja Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” Nowogard 2023. Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w naszych działaniach. Filmy dla dzieci i dorosłych, spotkania z ich twórcami, kino plenerowe, konkurs Filmowa Młoda Polska, wernisaż wystawy „Człowiek = natura” grupy artystycznej Artemizja – tego, w wielkim skrócie, będziecie Państwo mogli doświadczyć, będąc z nami w dniach 13 – 16 lipca 2023 r.

Serdecznie zapraszam w gościnne progi Nowogardzkiego Domu Kultury
Aneta Drążewska – dyrektor Festiwalu „Lato z Muzami”Krzysztof Spór - dyrektor artystyczny FFMM Lato z Muzami

Często zadawane jest mi pytanie o ulubiony czy najważniejszy film, jaki zobaczyłem w życiu. Moja odpowiedź przeważnie jest wymijająca. Jest ich po prostu bardzo dużo i ciągle przybywają kolejne. Rocznie oglądam kilkaset filmów, czasami zdarzają się dzieła wybitne, spora ich liczba to dzieła wartościowe. Wiele z nich pojawi się na tegorocznym „Lecie z Muzami”. Mam taką nadzieję, że i Państwo docenicie te niezwykłe, poruszające, wzruszające, kontrowersyjne, ale też zabawne i zwyczajnie mądre filmowe opowieści. Będę z niecierpliwością wypatrywał Państwa ocen dotyczących moich wyborów, liczę na Państwa udział w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi.


Pozdrawiam filmowo
Krzysztof Spór – dyrektor artystyczny „Lata z Muzami”

Dagmara Romanowska

Dziennikarka filmowa, współpracowniczka Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Onet.pl. Kuratorka sekcji krótkich fabuł na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Współpracowała przy tworzeniu Festiwalu Filmu Filozoficznego w Krakowie. Studiowała filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim i Middlesex University w Wielkiej Brytanii. Poza Onetem i wydawnictwami SFP jej artykuły i wywiady można znaleźć m.in. w Interii, WP.pl, „Kinie”, „Focus on Poland”, „Polish Film Magazine” oraz w publikacjach książkowych. Na Festiwalu Lato z Muzami odpowiada za Konkurs Filmowa Młoda Polska.

 

Anna Serdiukow

Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa i Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim i Gender Studies na Uniwersytecie Jagiellońskim. Publikuje m.in. w „Zwierciadle”, „Harper’s Bazaar”, „Gazecie.pl”, „Magazynie Filmowym” SFP i „FilmPro”. Propaguje kino artystyczne – prowadzi autorski cykl filmowy „Nie znajdziesz tego na torrentach”. Konsultuje scenariusze, m.in. wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą film „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego. Od trzech lat dyrektor artystyczna Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi. Współautorka albumu „Andrzej Wajda. Ostatni romantyk polskiego kina”. Anna Serdiukow na 22 Lecie z Muzami poprowadzi spotkania z gośćmi festiwalu oraz będzie kierowała warsztatami dziennikarskimi dla młodzieży.Biuro organizacyjne

Kamilla Ratajczak

Człowiek - orkiestra, odpowiada za sekretariat 26. FFMM „Lato z Muzami”.

Leonarda Mikietko

Księgowa Nowogardzkiego Domu Kultury, czuwa nad finansami, a po pracy nad dobrem braci mniejszych - kocha wszystkie istoty na ziemi.

Beata Rossa-Kroczyńska

Kadrowa Nowogardzkiego Domu Kultury. Z festiwalem związana od 2016 roku. Lato z Muzami kocha za: energie, możliwość poznawania ciekawych ludzi i za to, że tak wiele się dzieje!

Jolanta Macyra

Niezastąpiona w promocji, festiwal lubi za kontakt z ciekawymi osobowościami i kulturalne niespodzianki dla duszy!

Magdalena Sułkowska

Publicystka 26. FFMM „Lato z Muzami", skrzypaczka i drygentka, instruktor artystyczny Nowogardzkiego Domu Kultury.

Anna Pawlik - Burak

Publicystka 26. FFMM „Lato z Muzami", polonistka w SP nr 3 w Nowogardzie.

Ryszard Ścibor

Operator światła, kinooperator, ostoja spokoju, technik Nowogardzkiego Domu Kultury.

Krzysztof Kujawski

Konserwator Nowogardzkiego Domu Kultury, osoba, która jest wszędzie i dba o sprawy techniczne.

Michał Pertkiewicz

Operator dźwięku w Nowogardzki Domu Kultury, z powołania wokalista.

Kinga Kuleta

Kasjer i pracownik obsługi Nowogardzkiego Domu Kultury, dba o to, aby festiwalowa przestrzeń zachęcała do odwiedzin i żeby w miejscu tym każdy mógł czuć się jak w domu.

Marianna Zając

Zawsze z uśmiechem wita wszystkich uczestników festiwalu, czuwa nad ładem i porządkiem.

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.