Jako osoba, która odpowiada za program festiwalu, oczywiście zachęcam do oglądania wszystkich filmów i do wzięcia udziału we wszystkich otwartych wydarzeniach, jakie przygotowaliśmy dla Państwa z okazji 23. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” w Nowogardzie. Jeśli zaś będziecie musieli Państwo dokonać trudnych wyborów, niech pomocne będą poniższe rekomendacje.

 

8 LIPCA, GODZINA 19:00

SEANS FILMU I SPOTKANIE: KAFARNAUM / CAPHARNAUM (Liban/USA/Francja 2018, 121’)

Są takie filmu raz na kilka lat, po seansie których cisną się na usta słowa typu „arcydzieło”, „wybitny”, „porażający”. Są takie filmy, które swoim emocjonalnym przekazem mówią nam więcej o dzisiejszych świecie, które uczulają na tragedie dziejące się nieco dalej od naszych ulic, ale czy rzeczywiście tak daleko? „Kafarnaum” jest takim filmem, jest dziełem sztuki, które pomaga zrozumieć świat i cierpienie, tych którzy najmniej na nie zasłużyli. Żaden inny film tak mnie nie poruszył w ostatnich miesiącach i latach, jak właśnie ten libański obraz.

Bardzo się cieszę, że chwilę po seansie odbędzie się spotkanie z panią Agnieszką Nosowską z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, która pracuje w miejscach przez film opisywanych i która historie takie, jak ta z filmu widziała na własne oczy.

 

9 LIPCA, GODZINA 13:00

SEANS FILMU: GRANICA / GRANS (Szwecja/Dania 2018, 101’)

Lubię być zaskakiwany w kinie, lubię zobaczyć coś, czego jeszcze nie widziałem (a widziałem sporo, jak się Państwo domyślacie). „Granica” jest takim filmem, który wprawił mnie w osłupienie. Co to było? Co ja przed chwilą zobaczyłem? Ten film nie jest tym, czym się wydaje, tym bardziej podróż w nim zaproponowana dostarcza tak wielu wrażeń. PROSZĘ NIE CZYTAĆ RECENZJI I OPISÓW I PO PROSTU MI ZAUFAĆ. Po seansie postaram się porozmawiać z widzami o filmie „Granica”. Dla jednych będzie to arcydzieło, dla innych… cóż, będę ich przekonywał, że naprawdę było to kino bardzo wartościowe.

 

9 LIPCA, GODZINA 19:00

SEANS FILMU I SPOTKANIE: HALKA (Polska 1929/32, 88’)

To szczególne wydarzenie. Do współpracy przy tegorocznym „Lecie z Muzami” zaprosiłem Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny (FINA). Jak bardzo lubię stare filmy wiedzą Ci, którzy uczestniczą w Akademiach Filmowych organizowanych w Nowogardzie Akademii Filmowych (odbywają się one w comiesięcznych cyklach od września do czerwca). Taka instytucja jak FINA to potęga i długo zastanawialiśmy się, jaki film z ich ogromnych archiwów Państwu zaprezentować. Z panią dyrektor NDK Anetą Drążewską postanowiliśmy zrobić ukłon w stronę Stanisława Moniuszki, z okazji 200-lecia jego urodzin. I stąd właśnie „Halka” w Nowogardzie. Dzieło znane dziś niewielu osobom, pod wieloma względami wartościowe. Macie Państwo szansę zobaczyć coś rzadko pokazywanego, prawdziwy polski filmowy skarb.

Pani Katarzyna Wajda, przedstawicielka FINA, przyjedzie do Nowogardu aby opowiedzieć państwu o filmie „Halka” i byśmy mogli go wspólnie obejrzeć. To nie będzie ekranizacja opery Moniuszki, ale jej przedwojenna interpretacja. Moim zdaniem spotkanie z „Halką” będzie jednym z cenniejszych, bo niepowtarzalnych, wydarzeń artystycznych na festiwalu.

 

10 LIPCA, GODZINA 13:00

10 LIPCA, GODZINA 16:00

11 LIPCA, GODZINA 13:00

KONKURS: FILMOWA MŁODA POLSKA

Trzy bloki konkursowe prezentujące dokonania polskich twórców filmów krótkometrażowych. Dagmara Romanowska, koordynatorka tego konkursu, wybrała dla Państwa 14 najnowszych produkcji, podzieliła je na trzy bloki tematyczne i oddaje je pod ocenę – widzów oraz trzech składów jurorskich. Jest czasami tak, że krótkie filmy przynoszą więcej wartości niż długometrażowe i kosztowne polskie produkcje. Faktem jest, że wielu polskich reżyserów/reżyserek tak zaczynało swoją twórczą drogę. Zachęcam do odkrywania takiego kina i tych talentów.

 

10 LIPCA, GODZINA 19:00

SEANS FILMU: OBRAZY BEZ AUTORA / WERK OHNE AUTOR (Niemcy/Włochy 2018, 188’)

Ten niemiecki film, to taki mój mały festiwalowy skarb. Po pierwsze, z tego co się orientuje, miał dopiero kilka oficjalnych pokazów w Polsce, ma na koncie dwie nominacje do Oscara 2019 i udział w festiwalu w Wenecji w 2018 roku. I zdaję sobie sprawę, że zapewne niewiele osób o nim słyszało. A szkodzą, bo to jedno z najciekawszych i najbardziej wartościowych filmowych doświadczeń. Niby historia inspirowana losami słynnego niemieckiego malarza, ale tak naprawdę wielkie rozliczenie z trudną historią, swoim podejściem do sztuki i przede wszystkim obraz skomplikowanych ludzkich losów. To nie jest prosta i błaha historia, jak by się zdawało, w tym filmie drzemie WIELKOŚĆ. Tak to przynajmniej było ze mną, że po seansie nie mogłem wyjść z podziwu.

Pokaz tego filmu dedykujemy uczestnikom 22. Pleneru Malarskiego. Film o malarzu, dla malarzy i artystów sztuk pięknych.

 

11 LIPCA, GODZINA 19:00

SEANS FILMU I SPOTKANIE: JAK PIES Z KOTEM (Polska 2018, 101’)

Film zapewne jest Państwu znany, ale spotkanie z odtwórcą głównej roli OLGIERDEM ŁUKASZEWICZEM, to rzecz szczególnie cenna i wartościowa. Do Nowogardu przybędzie bowiem jeden z najważniejszych polskich aktorów i liczę, że będzie to dla wszystkich okazja do ciekawej rozmowy. Wieczorem w plenerze pokażemy „Seksmisję”, z której nasz gość jest doskonale kojarzony. Dzień później Olgierd Łukaszewicz spotka się z osadzonymi w Zakładzie Karnym w Nowogardzie.

Przy okazji poinformuję, że wszystkie spotkania z gośćmi na festiwalu poprowadzi, znana widzom „Lata z Muzami”, Ania Serdiukow.

 

13 LIPCA, GODZINA 12:00

SEANS FILMU I SPOTKANIE: MIŁOŚĆ I PUSTE SŁOWA (Polska 2018, 77’)

W dziedzinie polskiego dokumentu nic mnie tak nie poruszyło ostatnimi czasy, jak właśnie ten piękny i mądry film. To jeden z tych filmów, który o chorobie mówi w sposób szczególny, delikatny. Jakie by nie było nasze życiowe doświadczenie, gdzieś w emocjach znajdziecie Państwo w tym filmie prawdę. I gwarantuję, że na długo historia ta z widzami zostanie.

Bardzo się cieszę, że do Nowogardu dotrze autorka tego filmu Małgorzata Imielska, jedna z bardziej cenionych polskich dokumentalistek, która niedługo zadebiutuje w polskim kinie, swoim fabularnym przedsięwzięciem.

 

13 LIPCA, GODZINA 14:30

SEANS FILMU I SPOTKANIE: UŁASKAWIENIE (Polska 2018, 100’)

Jan Jakub Kolski, laureat Lauru Cisowego festiwalu, jest naszym najważniejszym tegorocznym gościem. Jego kino towarzyszy mi od początku moich filmowych „podróży”. Czasami było mi z jego filmami po drodze, innym razem nieco się rozmijaliśmy, ale filmy Jana Jakuba Kolskiego to zawsze była autorska wypowiedź, przetworzona też często przez własne życiowe doświadczenie jego autora. Dla mnie to wartość szczególna, bo przecież nie chodzi o to w kinie, by autor robił filmy „pod widza”, a Jan uparcie i wytrwale mówi swoim własnym językiem. Cenię go za to szczególnie, choć wiem jak czasami jest to trudne. Filmem bardzo osobistym dla Kolskiego jest „Ułaskawieniem”, które państwu zaprezentujemy w tym roku. I to może być przyczynek do ciekawej rozmowy. W plenerze warto obejrzeć też „Serce, Serduszko”, wcześniejszy film tego twórcy.

 

13 LIPCA, GODZINA 18:30

SEANS FILMU I SPOTKANIE: FUGA (Polska 2018, 100’)

Gabriela Muskała odwiedza nasz festiwal po raz drugi. Kilka lat temu gościliśmy ją przy okazji filmu „Moje córki krowy”. Od tamtego czasu wiele się w życiu artystki wydarzyło. Dziś Gabriela Muskała jest na okładkach najważniejszych pism dla kobiet, nie schodzi z ekranów i desek teatrów, gra dużo i intensywnie, a w dodatku pisze… „Fuga” to jej debiut scenariuszowy, który przyniósł jej „polskiego Oscara” w kategorii Odkrycie. I proszę mi wierzyć, bardzo jest to odkrycie wartościowe. Wielkie kino, wielka historia, wielka rola aktorska Gabrieli Muskały. Mieliśmy dużo szczęścia, że pomiędzy tak licznymi zobowiązaniami zawodowymi aktorka i scenarzystka znalazła dla nas chwilę czasu i przybędzie do Nowogardu.

 

14 LIPCA, GODZINA 9:30

SEANS FILMU: PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH (Polska 1972, 87’)

Finałowe na festiwalu spotkanie dla dzieci, to film szczególny. Klasyka polskiego kina dla młodych widzów, niezapomniana przygoda i taka moja myśl, by sprawdzić, jak dziś oglądane są takie filmy. Na seans zapraszam i młodszych i starszych. Bawmy się!

 

14 LIPCA, GODZINA 12:00

SEANS FILMU I SPOTKANIE: CÓRKA TRENERA (Polska 2018, 88’)

W Nowogardzie gościć też będziemy aktorkę młodszą i dopiero startującą w zawodzie. Karolina Bruchnicka dała znakomity popis w filmie, który w Nowogardzie zaprezentujemy i który przyniósł jej już tak wiele nagród. Wielki skarb w polskim kinie! Zapraszam na spotkanie z aktorką.

 

14 LIPCA, GODZINA 14:30

SEANS FILMU I SPOTKANIE: UCHO WEWNĘTRZNE (Polska 2016, 74’)

Mikołaj Trzaska w Nowogardzie! Jeden z najważniejszych i najbardziej utalentowanych współczesnych polskich muzyków i jazzmanów odwiedzi „Lato z Muzami”. Ma na swoim koncie wiele muzycznych doświadczeń, także tych kinowych (ostatnio „polski Oscar” za muzykę do „Kleru”!). Ma wielką wiedzę, klasę i jest przede wszystkim skromnym i bardzo sympatycznym człowiekiem. Talent i taka otwartość niezbyt często chodzą w parze… W Nowogardzie zaprezentuję film dokumentalny poświęcony Mikołajowi Trzasce, a potem muzyk da nam też posmakować swojej twórczości. I będzie to szczególne wydarzenie naszego festiwalu. Mikołaj obiecuje, że poczujecie Państwo magię na koncercie.

 

To oczywiście nie wszystkie wydarzenia, jakie przygotowaliśmy na tegoroczne „Lato z Muzami”. Sporo będzie muzycznych koncertów (legendarny VOX! i Anita Lipnicka!), pojawi się u nas kabaret, będzie wystawa malarstwa, seanse dla dzieci, seanse plenerowe oraz dodatkowe pokazy w małej salce nr 4 w Nowogardzkim Domu Kultury.

Zapraszam do szczegółowego zgłębienia programu tegorocznego festiwalu, liczę na Państwa aktywność, życzę wielu wspaniałych chwil i DO ZOBACZENIA!

 

[Krzysztof Spór, dyrektor artystyczny 23 Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”]

 

Aktualności 2019:

Ślady naszej obecności…

W dniach 06 - 14. 07.2019 odbył się XXII Plener Malarski pod tytułem „BARWY ZIEMI NOWOGARDZKIEJ, w ramach cyklu „Ocalić od zapomnienia”. Po ubiegłorocznym plenerze, który odbył się we wsi Kulice, kolejny...

Czytaj więcej

Podziękowania

Za to, że Byliście, za wsparcie, współpracę, zrozumienie, za ciepłe słowa, za docenienie naszej ciężkiej pracy - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Czytaj więcej

Chciałoby się więcej… Podsumowanie festi…

Wczoraj rozpoczęliśmy publikację fotografii wykonanych podczas festiwalu „Lato z Muzami” pisaliśmy o tym w artykule Chciałoby się więcej… Podsumowanie festiwalu okiem fotoreportera. Zgodnie z obietnicą publikujemy kolejną galerię zdjęć wybranych. Dzisiaj...

Czytaj więcej

Gazeta festiwalowa | Do pobrania |

W czasie festiwalu w każdym punkcie handlowym i usługowym można było pozyskać bezpłatną gazetę festiwalową „z Muzami”. Nad jej składem i zawartością merytoryczną pracował zespół, który opisywaliśmy w artykule WARSZTATY...

Czytaj więcej

Chciałoby się więcej… Podsumowanie festi…

Minął już niestety czas, gdy przez siedem dni raczyliśmy się w towarzystwie Muz kulturą wszelaką. Podziwialiśmy filmy wybrane na festiwal przez Krzysztofa Spóra oraz wyselekcjonowane przez Dagmarę Romanowską krótkometrażowe produkcje...

Czytaj więcej

Koncert THE PSS na zakończenie festiwalu

Nowogardzki zespół THE PSS pożegnał festiwalową publiczność rockowym brzmieniem. Dobrze dobrany repertuar i świetne wykonanie porwały na koniec publiczność do wspólnego śpiewu i tańca. Zapraszamy Państwa do galerii.

Czytaj więcej

Kolski, Muskała i młodzi polscy filmowcy…

Spotkania z mistrzami, pokazy filmowe, koncerty, wystawa, warsztaty i występy artystyczne. W Nowogardzie dobiegł końca 23. Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”. Gabriela Muskała, Jan Jakub Kolski, „Marcel” w...

Czytaj więcej

Fotorelacja z zakończenia festiwalu

Zakończył się 23. Festiwal „Lato z Muzami. Zapraszamy do zapoznania się z ostatnim fotoreportażem przygotowanym przez Marzenę Marcinkiewicz.

Czytaj więcej

Laureaci 6. Konkursu Filmowa Młoda Polsk…

23. Festiwal Filmu-Muzyki-Malarstwa Lato z Muzami6. Konkurs Filmowa Młoda Polska Jan Jakub Kolski, Gabriela Muskała i młodzi polscy filmowcy z nagrodami 23. Lata z Muzami Spotkania z mistrzami, pokazy filmowe, koncerty, wystawa...

Czytaj więcej

Fotorelacja z koncertu MY I 700-LETNI NO…

Fotorelacja z koncertu MY I 700-LETNI NOWOGARD w wykonaniu Animando i Ak-Centy | Scena przy NDK

Czytaj więcej

Ostatnie rozmowy

Festiwalowa publiczność miała dzisiaj okazję do obejrzenia filmu „Ucho wewnętrzne” i spotkania z Mikołajem Trzaską głównym bohaterem tego dzieła. Już niebawem, o godzinie 18:00 rozpoczniemy uroczystość zakończenia 23. Festiwalu „Lato...

Czytaj więcej

FINAŁOWA PIOSENKA Z FILMU “FUGA” AGNIESZ…

Film FUGA zrobił na zebranej w Kinie Orzeł publiczności wielkie wrażenie. W ogóle nas to nie dziwi. Spotkanie po seansie z Gabrielą Muskałą było równie wspaniałe – aktorka i autorka...

Czytaj więcej

ALICJA W KAŻDEJ Z NAS?

Uczestniczki warsztatów dziennikarskich - Izabela Bojanowicz i Adrianna Kukiełka - napisały recenzję jednego z najważniejszych filmów prezentowanych podczas Lata z Muzami. FUGĘ w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej oglądaliśmy wczoraj w Kinie...

Czytaj więcej

Gościliśmy córkę trenera! Z Wimbledonu d…

Karolina Bruchnicka była naszym pierwszym gościem ostatniego dnia Festiwalu Lato z Muzami. O trudach przygotowań do roli tenisistki i córki twardego trenera i o życiu na planie rozmawiała z naszym...

Czytaj więcej

Fotorelacja z koncertu zespołu VOX

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wczorajszego koncertu grupy VOX, która gościła na naszej scenie plenerowej na specjalne życzenie mieszkańców. Dziękujemy za Wasz udział i wspaniałą zabawę!

Czytaj więcej

Niedziela z festiwalem! - harmonogram

KINO DLA DZIECI | Kino Orzeł 9:30 PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH (Polska 1972, 87’) REŻYSERIA: Stanisław Jędryka OBSADA: Filip Łobodziński, Henryk Gołębiewski, Alina Janowska Kinowa wersja jednego z najpopularniejszych polskich seriali dla młodzieży. "Podróż za...

Czytaj więcej

To było bardzo owocne popołudnie na fest…

Dzisiejszego popołudnia festiwal obfitował w bardzo wiele artystycznych wydarzeń. Rozpoczęliśmy Koncertem Moniuszkowskim z okazji 200-lecia urodzin kompozytora. Następnie nasi goście przenieśli się do foyer NDK gdzie odbył się wernisaż wystawy...

Czytaj więcej

Fotorelacja z rozpoczęcia 23. Festiwalu …

 Zapraszamy do obejrzenia najświeższej galerii zdjęć przygotowanych przez Marzenę Marcinkiewicz stanowiących reportaż z otwarcia Festiwalu "Lato z Muzami".

Czytaj więcej

Jan Jakub Kolski odsłonił tablicę pamiąt…

  Zakończyło się spotkanie z Janem Jakubem Kolskim, które było podsumowaniem uroczystości wręczenia Lauru Cisowego temu wybitnemu reżyserowi. Spotkanie było kontynuacją seansu filmu „Ułaskawienie”. W filmie reżyser opowiada historię żołnierza AK...

Czytaj więcej

Pracowity poranek festiwalowy

W Nowogardzkim Domu Kultury od samego rana panował spory ruch. Poranki kinowe dla dzieci tradycyjnie już zgromadziły komplet publiczności. Nasze wspaniałe artystki pracowały nad przygotowaniem wernisażu, który odbędzie się dzisiaj...

Czytaj więcej

ARCYDZIEŁA POLSKIEGO KINA – ZŁOTA DZIESI…

ARCYDZIEŁA POLSKIEGO KINA – ZŁOTA DZIESIĄTKA!wg Katarzyny Wajdy – filmografki z Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego. Podczas tegorocznego festiwalu Katarzyna Wajda wygłosiła prelekcję przed seansem filmu Halka w reżyserii Konstantego...

Czytaj więcej

Krzysztof Spór - o kinie Jana Jakuba Kol…

Krzysztof Spór Dyrektor artystyczny Festiwalu Lato z Muzami    O kinie Jana Jakuba Kolskiego, tegorocznego laureata nagrody Laur Cisowy:   Muszę się państwu przyznać, że o to, aby Jan Jakub Kolski przyjął od nas...

Czytaj więcej

Sobota festiwalowa - harmonogram

WYDARZENIE SPECJALNE | Kino Orzeł 12:00 MIŁOŚĆ I PUSTE SŁOWA (Polska 2018, 77’) REŻYSERIA: Małgorzata Imielska Portret podwójny Adama i Wandy. Ich uczucie przechodzi próbę – jest nią choroba Alzheimera, na którą kobieta cierpi od...

Czytaj więcej

Jan Jakub Kolski laureatem Lauru Cisoweg…

Najważniejsza nagroda festiwalu „Lato z Muzami” trafi w tym roku do Jana Jakuba Kolskiego. Tym samym reżyser dołączy do grona osób uhonorowanych za całokształt osiągnięć artystycznych. A są wśród nich...

Czytaj więcej

W TELEWIZJI I W TEATRZE | Wywiad z Olgie…

„Lato z Muzami” to festiwal, na który przyjeżdżają znani i lubiani twórcy, którzy zasłynęli w różnych dziedzinach sztuki. W tym roku do Nowogardu zawitał Olgierd Łukaszewicz, zasłużony polski aktor. W...

Czytaj więcej

TYLKO CISZA - Recenzja filmu „Aga"

Niemiecko-bułgarsko-francuska koprodukcja „Ága” pokazywana była pierwszego dnia festiwalu. Mimo że jesteśmy już na półmetku Lata z Muzami, cały czas myślimy o tym skromnym i kameralnym, ale jakże wspaniałym filmie. Został...

Czytaj więcej

Poranek z teatrem

Dzisiejszy poranek był pełen teatralnych emocji. Teatr Łapaczy Snów przygotował dla najmłodszych wspaniały pokaz animacji!. Zapraszamy do wspólnej zabawy również w sobotę i niedzielę.

Czytaj więcej

Mikołaj Trzaska i Riverloam Trio w tras…

Trwa właśnie w Polsce trasa koncertowa formacji jazzowej Riverloam Trio, w skład której wchodzą Mikołaj Trzaska, Olie Brice i Mark Sanders. Zespół zawita także do naszego regionu. Występ Riverloam Trio...

Czytaj więcej

Podsumowanie czwartego dnia festiwalu

  Czwartek był bardzo ciekawym dniem na naszym festiwalu. Pokazy filmów krótkometrażowych, trzy bardzo ciekawe filmy długometrażowe oraz spotkania z naszymi gośćmi! Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

Czytaj więcej

Festiwalowy piątek - harmonogram

KINO DLA DZIECI | Kino Orzeł 10:00 PRZEGLĄD FILMOWYCH PRZEBOJÓW DLA MŁODYCH WIDZÓW Po seansie zapraszamy dzieci na AKTYWNE WARSZTATY z Teatrem Łapaczy Snów! | Plac Wolności   FILMOWE ODKRYCIA I ZACHWYTY | Nowogardzki...

Czytaj więcej

Mistrz Olgierd w Nowogardzie

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć wykonanych dzisiejszego wieczoru. Gościem „Lata z Muzami” jest Olgierd Łukasiewicz, który wystąpił w kultowej „Seksmisji” oraz w najnowszej produkcji „Jak pies z kotem”...

Czytaj więcej

O filmach dokumentalnych z Martą Prus ro…

  W sobotę o godzinie 12:00 zostanie wyświetlony film "Miłość i puste słowa", o tym filmie oraz o konkurencji dzieł kina fabularnego i dokumentalnego z Martą Prus rozmawia Anna Serdiukow.

Czytaj więcej

Zakończyły się pokazy konkursowe „Filmow…

Kto wygra tegoroczny konkurs „Filmowej Młodej Polski” 2019? Pytanie jest bardzo trudne, dlatego że filmy są oceniane przez trzy komisje konkursowe! Eksperyment, na który zdecydowaliśmy się w tym roku ukaże nam...

Czytaj więcej

Fotorelacja z 3 dnia Festiwalu "Lat…

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z trzeciego dnia Festiwalu "Lato z Muzami" w Nowogardzie. Liczymy na Wasz liczny udział w kolejnym dniu naszego wydarzenia. Pracujemy dla Was w pocie czoła, pragniemy...

Czytaj więcej

Dzień dobry Nowogard!!!

 Tradycji stało się zadość! Dzisiejszy jakże piękny dzień rozpoczęliśmy porankiem dla dzieci! Ale już niebawem wiele ciekawych wydarzeń dla dorosłych. O godzinie 13:00 rozpoczniemy ostatni blok konkursowy Filmowej Młodej Polski...

Czytaj więcej

Anita Lipnicka na "Lecie z Muzami…

Sprzedała setki tysięcy płyt, zagrała niezliczoną ilość koncertów, a wciąż jest w drodze – by spotykać nowych ludzi, by w nowy sposób opowiadać o miłości, by odkrywać nowe muzyczno-życiowe przestrzenie...

Czytaj więcej

Czwartkowy rozkład jazdy!!!

KINO DLA DZIECI | Kino Orzeł 10:00 PRZEGLĄD FILMOWYCH PRZEBOJÓW DLA MŁODYCH WIDZÓW   KONKURS | Kino Orzeł - Dzisiaj już ostatni blok konkursu Filmowej Młodej Polski. 13:00 FILMOWA MŁODA POLSKA. BLOK 3: KRYZYS (93’) GŁOSY Polska 2019/20 min/reż...

Czytaj więcej

Codzienna wieczorna fotorelacja

 Trwa seans filmu „Obrazy bez autora”, śmiałków, którzy podjęli 3 godzinne wyzwanie jest sporo, można zobaczyć ich na zamieszczonych poniżej zdjęciach. Wieczorem zapraszamy na tradycyjną „zieloną wyspę” na Placu Wolności...

Czytaj więcej

Plener malarski w Długołęce

Uczestnicy pleneru podczas tworzenia we wsi Długołęka. Zainspirowani miejscowym krajobrazem, architekturą oraz spotkaniami z mieszkańcami.

Czytaj więcej

Czy ukaże się drugi numer „Gazety Festiw…

Co prawda uroczyste rozpoczęcie Festiwalu LATO Z MUZAMI dopiero w piątek, ale już od poniedziałku w Nowogardzkim Domu Kultury dzieje się wiele. Ku radości tych, którzy nie mogą być z...

Czytaj więcej

Pierwsze dwa bloki Filmowej Młodej Polsk…

 Jakie są typy naszego Jury po pierwszych projekcjach? My nie wiemy, ale nasi widzowie mają niepowtarzalną okazję do kuluarowych rozmów ze znawcami kina zasiadającymi w naszej festiwalowej komisji. Zapraszamy do...

Czytaj więcej

Zespół VOX zaprasza na „Lato z Muzami”!

Kochani zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi koncertu przygotowanego przez najlepszy zespół muzyczny na świecie! VOX zagra dla nas już 13 lipca na scenie przy NDK! Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki.

Czytaj więcej

FOTORELACJA z drugiego dnia festiwalu

Drugi dzień 23. Festiwalu „Lato z Muzami” rozpoczął się przy pełnej sali wypełnionej dziećmi, które chłoną popularne filmowe propozycje. Tak będzie do niedzieli! Trwają warsztaty dziennikarskie dla młodzieży, a ich...

Czytaj więcej

Relacja z wtorkowych wieczornych seansów…

Spieszymy z opublikowaniem nowej galerii zdjęć z wtorkowych wieczornych seansów „Halki” oraz plenerowej prezentacji filmu „Być jak Kazimierz Deyna”. Pokaz zrekonstruowanej „Halki” poprzedzony był wystąpieniem Katarzyny Wajdy, która przybliżyła nam...

Czytaj więcej

Środa - dzień trzeci | harmonogram

KINO DLA DZIECI | Kino Orzeł 10:00 PRZEGLĄD FILMOWYCH PRZEBOJÓW DLA MŁODYCH WIDZÓW   KONKURS | Kino Orzeł 13:00 FILMOWA MŁODA POLSKA. BLOK 1: KOBIETA (108’) UKĄSZENIE Polska 2019/24 min/reż. Helena Oborska/Szkoła Filmowa w Łodzi BABA JOGA Polska 2018/31...

Czytaj więcej

Wtorkowe pokazy filmowe

Za nami dwa fenomenalne pokazy „Granicy” i „Złodziejaszków”, dwa różne filmy z dwóch końców świata, a jakże podobne i irracjonalne. Trudno uwierzyć w świat pokazany przez Hirokazu Koreeda w „Kraju...

Czytaj więcej

Oto FOTORELACJA z pierwszego dnia 23. Fe…

8 lipca 2019 rozpoczął się od propozycji dla najmłodszych widzów naszego festiwalu. Cieszy nas bardzo, że niezmiennie od lat frekwencja na tych pokazach jest imponująca. Festiwalowi towarzyszy 22. Plener Malarski...

Czytaj więcej

Drugi dzień festiwalu - harmonogram

Przybliżamy wydarzenia drugiego dnia Festiwalu "Lato z Muzami". Co nas czeka we wtorek? Sami sprawdźcie!   FILMOWE ODKRYCIA I ZACHWYTY | Kino Orzeł | PREMIERA W REGIONIE 13:00 GRANICA / GRANS (Szwecja/Dania 2018, 101’) REŻYSERIA: Ali Abbasi OBSADA:...

Czytaj więcej

Wtorkowy poranek z kinem dla dzieci

Dziękujemy serdecznie za tłumny udział dzieci w naszym filmowym poranku. Przyszło Was naprawdę dużo. Sala pękała w szwach! Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy już jutro.

Czytaj więcej

Wieczorne spotkania z filmem

Za sprawą poniedziałkowego pokazu filmu "Kafarnaum" w Kinie Orzeł zgromadziło się wielu widzów, którzy oczekiwali na seans oraz rozmowę z Agnieszką Nosowską o trudach niesienia pomocy ludziom pokrzywdzonym przez drugiego...

Czytaj więcej

Kino plenerowe już czeka na widzów!

  Pierwszy raz w Nowogardzie kino plenerowe na Placu Wolności przybrało taką formę jak na zdjęciach! Na naszych widzów czekają nowe leżaki, zielona trawa i wyśmienite hity kinowe!   Plan kina plenerowego przedstawia...

Czytaj więcej

Plener Malarski 2019 r. rozpoczęty

Plener malarski w tym roku odbędzie się w Długołęce. Nasza ekipa w składzie: Sylwia Godowska (Szczecin), Agata Pełechaty (Szczecin), Małgorzata Buca (Szczecin), Katarzyna Raczkowska (Koszalin), Dominika Odrowąż (Szczecin), Marianna Ruszczyńska (Szczecin), Anna Tkacz (Koszalin), Ewa Miśkiewicz Żebrowska (Koszalin), Magdalena Jankowska (Sopot), Janina Kołodzińska (Golczewo) jest już gotowa do pracy. Miłośników...

Czytaj więcej

Popołudnie z festiwalem!

 Drodzy Festiwalowicze, dzisiejsze popołudnie zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Trwa właśnie seans filmu „GIRL”, z którego prezentujemy poniższą galerię zdjęć. W międzyczasie trwają wywiady z zaproszonymi gośćmi. Na zdjęciach pojawia się...

Czytaj więcej

Pierwsze zachwyty, pierwsze dyskusje, pi…

Przed momentem rozpoczął się seans filmu „Agá”, jest to jeden z najbardziej niezwykłych filmów Berlinale 2018. To pełna czułości oda do ginącego świata, powstała na przekór rzeczywistości, w której tylko...

Czytaj więcej

Najmłodsza widownia „Lata z Muzami”!!!

 Festiwalowe poranki dla najmłodszych cieszą się ogromną popularnością! Jak co roku na seanse przychodzi spora grupa widzów! Przypominamy, iż już od piątku po porannych seansach dla najmłodszych odbędą się „Aktywne...

Czytaj więcej

Pierwszy dzień festiwalowego szaleństwa!

Zaczynamy pierwszy dzień Festiwalu Lato z Muzami. Szczegóły programu znajdziecie w naszym katalogu, wersja elektroniczna dostępna jest tu: Katalog festiwalowy. Papierowe, kolorowe katalogi dostępne są w punktach handlowych i usługowych w Nowogardzie...

Czytaj więcej

Kino to emocje. Emocje przeżywamy wszysc…

Już dziś rusza druga edycja warsztatów dziennikarskich podczas festiwalu Lato z Muzami. Po raz kolejny z uczestniczkami tych spotkań będziemy rozmawiać o kinie, ale nie tylko. Prześledzimy w zarysie historię...

Czytaj więcej

Agata Pełechaty

Absolwentka Liceum Plastycznego oraz Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej (dziś Akademia Sztuki) w Szczecinie. Obecnie pracuje na uczelni jako asystent w pracowni Mutimedialnego Projektowania Graficznego na Wydziale Sztuk Wizualnych. Dyplom w pracowni...

Czytaj więcej

Katalog festiwalowy

Już niebawem ukaże się w wersji drukowanej, tymczasem już teraz przekazujemy Wam nasz najnowszy katalog festiwalowy w formie elektronicznej. W tym roku wydaliśmy informator aż na 48 stronach! W wydaniu znajdziecie...

Czytaj więcej

Kabaret K2 | Scena przy NDK

Kabaret K2 powstał w maju 2012 roku. Piszą o sobie: "Nasz program jest dynamiczny. Jeżeli szukacie w kabarecie liryki, u nas jej nie znajdziecie. Nie, żebyśmy nie cenili, ale nie...

Czytaj więcej