Absolwentka Liceum Plastycznego oraz Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej (dziś Akademia Sztuki) w Szczecinie. Obecnie pracuje na uczelni jako asystent w pracowni Mutimedialnego Projektowania Graficznego na Wydziale Sztuk Wizualnych. Dyplom w pracowni Znaku i Form Identyfikacji Wizualnej wyróżniony w 2001 nagrodą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Stypendystka Prezydenta Miasta Szczecina. Doktorantka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od 2001 r. należy do ZPAP Szczecin.

Na co dzień zajmuje się projektowaniem grafiki użytkowej (projektuje plakaty, foldery i katalogi), współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie. Często organizuje warsztaty dla dzieci, w których stara się przekazać zdobytą wiedzę plastyczną. W swoich pracach posługuje się elementami typografii, rysunkiem z gestu oraz fotografią, tworząc graficzne zjawiska. Bazuje na wzajemnym oddziaływaniu wymienionych elementów oraz ich relacjach kolorystycznych.

Ma na swoim koncie 9 wystaw indywidualnych oraz około 50 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

 

5-6 WYBÓR agata pełechaty_druk cyfrowy, pcv 5x30x30cm_instalacja tektura 9x40x40cm.jpg5-6_Agata Pełechaty_MAM WYBÓR_instalacja_tektura_40x160cm.jpgCity of Bardejov.jpgDSC_2813a.jpgFestiwal Kultury Żydowskiej agata pełechaty Szczecin.jpgFestiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA  agata pełechaty Szczecin.jpgNiebo.jpgPejzaż 50x100 cm.jpgPrzed burzą  frag 70x50 cm.jpg