Urodziła się w Warszawie. Artysta plastyk, nauczyciel, animator kultury. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie i Politechniki Koszalińskiej.

Jest aktywnym członkiem Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej.

Prezesem Koszalińskiego Klubu Nauczycieli Plastyków – Twórców. W swojej 36 - letniej karierze zawodowej pracowała jako nauczycielka plastyki, techniki i informatyki. Uczniowie pod jej kierunkiem, osiagali laury w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich i wojewódzkich. Bierze udział w warsztatach artystycznych, plenerach oraz wystawach malarstwa. Wraz z sekcją plastyczną ZNP w Galerii N w Koszalinie, organizuje wystawy indywidualne dla artystów z całej Polski oraz wystawy zbiorowe o randze ogólnopolskiej – działalność ta nagrodzona przez najwyższe władze ZNP w roku 2017.

Bierze udział w wielu wystawach zbiorowych i partnerskich. W obrazach utrwala naturę, kwiaty, pejzaże. Stosuje techniki malarskie; pastele, olej, akryl oraz batik. Interesuje się również fotografią. Efekty pleneru Fotograficzno – Filmowego pt.” Zuzanna i Starcy” organizowanego przez ZPAP w Ustce, można było oglądać na przełomie roku 2017/18 w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku. W roku 2018 brała udział w ogólnopolskim plenerze i wystawie w Nowogardzie. Natomiast w roku 2019 w międzynarodowych warsztatach w Lubminie i wystawie poplenerowej w Ludwigsburgu ( Niemcy). Również w maju br. jej akwarela prezentowana była na wystawie ZPARP oddziału Rzeszowskiego w Strzyżowie, Na wystawie zbiorowej w Sianowie, prezentowane są 2 prace malarskie.

Za swoją działalność społeczną i zawodową wielokrotnie nagradzana.

 

Katarzyna Raczkowska_ akryl 60x50, wystawa w Sianowie 2019 .jpgKatarzyna Raczkowska_las_zdjecie.jpgKatarzyna Raczkowska_maki_pastel 30x40.jpgKatarzyna Raczkowska_morze_akryl_80x40.jpg