Przedstawiamy oficjalny plakat 23. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”, który w dniach 8-14 lipca odbędzie się w Nowogardzie. Autorką plakatu jest, zaprzyjaźniona od lat z festiwalem, Dominika Odrowąż.

 

Urodzona w 1979 roku w Szczecinie Dominika Odrowąż zajmuje się grafiką, fotografią i malarstwem od rozpoczęcia edukacji w szczecińskim Liceum Plastycznym im. Constantina Brancussi w 1994 r. Studiowała w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej. Dyplom licencjacki uzyskała w 2002 roku w pracowni grafiki projektowej u profesora Andrzeja Tomczaka i dr. Danuty Wojciechowskiej. Była dwukrotną stypendystką Prezydenta Miasta Szczecina. Tytuł magistra Sztuk Pięknych uzyskała w latach 2003-2005 studiując na Akademii Sztuk Pięknych „Bellas Artes" w Barcelonie, gdzie doskonaliła umiejętności w grafice użytkowej. Od roku 2000 zajmuje się fotografią na festiwalu „Kontrapunkt”. Po ukończeniu studiów w roku 2005 otworzyła własną galerię i studio reklamy. W latach 2011 - 2014 roku pracowała w Akademii Sztuki w Szczecinie, w katedrze Grafiki Artystycznej. W późniejszym okresie pracowała jako instruktor i grafik w Nowogardzkim Domu Kultury. Od lat uczestniczy w Plenerach Malarskich, które organizowane są podczas „Lata z Muzami”.

 

O plakacie stworzonym na potrzeby 23. „Lata z Muzami” artystka mówi tak: Intensywna energia koloru uosabia bogactwo jakie niosą ze sobą dzieła prezentowane podczas „Lata z Muzami”. Swobodne barwne fale, przepływają na ukos plakatu, uosabiając rzekę twórczej energii. Centralne miejsce zajmuje Muza, która jest tak ważna dla każdego twórcy. To dzięki natchnieniu, które Ona wnosi do naszego życia, możemy się cieszyć tym wspaniałym wydarzeniem. Na plakacie jest ujęta w lekko abstrakcyjnej formie, dzięki czemu staje się uniwersalną dla każdej z dyscyplin sztuki prezentowanych podczas Festiwalu. Jej miękki, kobiecy, a zarazem pełny fantazji kształt w naturalny sposób harmonizuje się z kolorową wstęgą, tworząc jedność jaką jest inspiracja i dzieło. Plakat dopełnia autorskie liternictwo które rozświetla i wzbogaca w dyskretny sposób kompozycję plakatu.

 

Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” to artystyczne wydarzenie, święto twórców i widzów. Podczas festiwalowego tygodnia oglądać będzie można najważniejsze i starannie wyselekcjonowane filmowe wydarzenia. Całodniowe pokazy startować będą z samego rana, a kończyły będą się tuż po północy. Nowogard przez cały tydzień tętnił będzie filmowym i artystycznym życiem. Obędą się koncerty, wystawy, występy artystyczne, teatralne i kabaretowe. 23. „Lato z Muzami” odbędzie się w dniach 8-14 lipca. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.