Korowód tańca - żywiołowy, urzekający kolorami spektakl uliczny. Aktorzy wchodzą w interakcję z widzami, wciągając ich do wspólnej zabawy. Świetna muzyka, wspaniałe kostiumy, doskonała gra aktorska i brawurowy taniec na szczudłach w rytmie rock and rolla oraz do muzyki flamenco - to tylko niektóre elementy przedstawienia. Magia i wszechobecna radość stymuluje wyobraźnię widza. Inspirowane folklorem rekwizyty, kostiumy i maski przyciągają uwagę i współtworzą nastrój. Pełne energii układy taneczne (w tym ukraińska hołubka) zadziwiają rozmachem i oryginalnym charakterem. Nie mniej imponujące są pirotechniczne efekty specjalne. Mówiąc krótko – świetna zabawa dla każdego!

 

Scenariusz i reżyseria: Oleksandr Svietlakov, Anatolij Pietrov Występują: Oleksiy Pastukhov, Maryna Mazepa , Polina Kapustina, Anatolii Marempolskyi, Oleksandr Svietliakov, Oleksandr jr Svietliakov, Anna Svietliakova, Iryna Svietliakova, Kateryna Svietliakova.

 

Kijowski Teatr Uliczny KET założony został w roku 1993 przez profesjonalnych aktorów Kijowskiego Akademickiego Teatru Młodego Widza. Do 2003 pracował jako Kijowski Teatr Eksperymentalny przy Akademii Mogiliańskiej w Kijowie, realizując spektakle z klasycznego i współczesnego repertuaru światowego. W bardzo krótkim czasie stał się niekwestionowanym liderem ukraińskiego teatru studyjnego - przedstawienia Czekając na Godota, Amphitrion, Łysa Śpiewaczka zdobyły liczne nagrody na europejskich festiwalach. Niemal od początku istnienia zespołu w jego działalności teatralnej istotne miejsce zajmują przedstawienia uliczne (Marzenia albo Karnawał , Marko Piekielny, Pomiędzy niebem i ziemią, Hołubka albo Kozacy, baby, czorty i sól), które łączą ekspresję aktorską z tańcem i elementami o charakterze wizualnym, tradycyjnie używanymi w spektaklach plenerowych Swoje widowiska teatr prezentował na wielu międzynarodowych festiwalach (m.in. w Niemczech, Dani, Tunezji, Turcji, w Słowacji i na Cyprze) oraz wielu miastach, również w Polsce. Kilkakrotnie był gościem festiwalu Sztuka Ulicy. Wszędzie przyjmowany jest z ogromnym entuzjazmem. W 2011 roku aktorzy Teatru KET - artystyczna rodzina Swietlakowych powołała zespół Highlights, który jest kontynuatorem dokonań KET na ulicy. Młodość i żywiołowość grupy, połączone z doświadczeniem zdobytym na festiwalach europejskich przyniosło znakomite efekty w postaci dynamicznego i barwnego spektaklu Korowód tańca.