22. Festiwal LATO Z MUZAMI w Nowogardzie
NABÓR FILMÓW

 

Organizatorzy 22. Festiwalu Filmu-Muzyki-Malarstwa LATO Z MUZAMI ogłaszają nabór filmów do Konkursu FILMOWA MŁODA POLSKA 2018

22. edycja Festiwalu Filmu-Muzyki-Malarstwa LATO Z MUZAMI odbędzie się w dniach 20-22 lipca 2018 r. w Nowogardzie (woj. zachodniopomorskie), a poprzedzą je liczne wydarzenia towarzyszące. Jednym z wydarzeń programowych, odbywających się w ramach Festiwalu jest Konkurs Polskich Filmów Krótkometrażowych FILMOWA MŁODA POLSKA. Na zwycięzcę Konkursu czeka Grand Prix w wysokości 2.500 PLN.

 

Do udziału w Konkursie można zgłaszać krótkometrażowe polskie filmy fabularne o czasie trwania nie przekraczającym 30 minut, zrealizowane w roku 2017 i 2018. W minionych latach Grand Prix nagradzane były takie tytuły, jak „Mały palec” Tomasza Cichonia, „Dzień Babci” Miłosza Sakowskiego, „Czarnowidzka” Joanny Satanowskiej czy „60 kilo niczego” Piotra Domalewskiego.

Filmy wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 8 maja 2018 r. na adres:

 

Nowogardzki Dom Kultury

Plac Wolności 1

72-200 Nowogard

z dopiskiem „FILMOWA MŁODA POLSKA”

 

Szczegóły związane ze zgłaszaniem filmów znalazły się w Regulaminie.

 

Pokazy Konkursowe odbędą się w dniach 18-19 lipca, a wyboru laureata dokona Jury powołane na tę okoliczność przez organizatora. W minionych latach przewodniczącymi Jury byli m.in. Marcin Bortkiewicz czy Agnieszka Zwiefka.

 

Wręczenie Nagrody nastąpi w dniu zakończenia Festiwalu, które będzie miało miejsce 22 lipca 2018 r.

 

W czasie trwania Festiwalu LATO Z MUZAMI widzowie będą mieli okazję wziąć udział w licznych pokazach filmowych, spotkać uznanych twórców polskiego kina, docenić dokonania młodych polskich artystów. Wręczony zostanie też honorowy LAUR CISOWY dla polskiego reżysera o wybitnych filmowych osiągnięciach (wśród laureatów minionych lat znaleźli się Janusz Morgenstern, Dorota Kędzierzawska, Marek Koterski, Janusz Zaorski, Agnieszka Holland, Wojciech Smarzowski i Piotr Dumała). Festiwal poprzedzą warsztaty artystyczne, a finałem LATA Z MUZAMI będzie  plenerowy koncert dla gości i mieszkańców Nowogardu.

 

Organizatorami Festiwalu są: Nowogardzki Dom Kultury i Burmistrz Nowogardu.

 

Szczegółowych informacji na temat konkursu FILMOWA MŁODA POLSKA udziela jego Koordynator Dagmara Romanowska oraz Dyrektor Festiwalu LATO Z MUZAMI Krzysztof Spór. Zapraszamy do kontaktu pod mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa znajdują się na www.festiwal.ndk.pl