22. Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”

Nowogard, 20-22 lipca 2018

 

W ramach festiwalu odbędą się:

16-19 lipca: filmowe wydarzenia sezonu i seanse w plenerze

16-22 lipca: przegląd filmowych przebojów dla dzieci

14-22 lipca: warsztaty artystyczne ARTeria

18-19 lipca: konkurs Filmowa Młoda Polska

20-22 lipca: wydarzenia główne „Lata z Muzami”

 

Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” to artystyczne wydarzenie bardzo wyróżniające się na tle innych letnich wydarzeń odbywających się w naszym regionie. To święto artystów i widzów, podczas którego w jednym miejscu i w jednym czasie spotykają się twórcy z publicznością. Mała, bo licząca 20 tysięcy mieszkańców, miejscowość tętni wtedy artystycznym życiem, a młodzi adepci sztuk wszelakich, ich nauczyciele i znakomici goście wtapiają się w przestrzeń miejską i dostarczają odbiorcom wielu niezapomnianych wrażeń.

 

Przed rokiem „Lato z Muzami” odwiedzili m.in. Andrzej Seweryn, którego monodram uświetnił galę otwierającą festiwal oraz Piotr Dumała, który właśnie w Nowogardzie otrzymał swoją pierwszą w życiu, przyznawaną w naszym kraju, nagrodę za dorobek życia. W ostatnich latach Nowogard ze swoimi najnowszymi propozycjami odwiedziło mnóstwo znakomitych gości, a wśród nich m.in.: Adam Woronowicz, Gabriela Muskała, Cezary Pazura, Małgorzata Bogdańska z Markiem Koterskim, Małgorzata Zajączkowska, Janusz Zaorski, Wojtek Smarzowski i wielu innych.

 

Tegoroczne główne dni festiwalowe będą miały miejsce w tym roku w dniach 20-22 lipca i wtedy w Nowogardzie spodziewamy się wizyty wielu interesujących gości. Nasz program skupi się wtedy na propozycjach polskiej i światowej kinematografii, na spotkaniach ze znakomitymi twórcami i warsztatach rozwijających artystyczne umiejętności. Do Nowogardu zawitają twórcy kina, ale też muzycy i instrumentaliści, artyści teatralni, tancerze, malarze, plastycy.

 

Silną częścią programu, jak co roku będą specjalne pokazy filmów dla dzieci, które potrwają przez siedem dni. Dodatkowo podczas finałowego weekendu festiwalowego, dzieci będą mogły wziąć udział także w warsztatach przygotowanych przez Ligę Superbohaterów. Grupa animatorów będzie zabawiała młodą publiczność, także przed i po codziennych filmowych seansach.

 

W dniach od 16 do 19 lipca planujemy zaprosić widzów do udziału w dwóch, odbywających się codziennie, zróżnicowanych wieczornych wydarzeniach filmowych. Około godziny 18:00 zaprezentujemy kilka z najważniejszych i najbardziej wartościowych filmowych propozycji kina światowego. Będą to poruszające i głośne produkcje nagradzane na festiwalach, doceniane Oscarami i szeroko komentowane. Po 22:00 zaprosimy widzów na seanse plenerowe, które w tym roku odbywały będą się na placu za Nowogardzkim Domem Kultury. W ramach tych pokazów zaproponujemy mieszkańcom repertuar nieco lżejszy.

 

Ważnym i coraz bardziej cenionym elementem „Lata z Muzami” jest konkurs Filmowa Młoda Polska, w trakcie którego zaprezentujemy kilkanaście najnowszych krótkometrażowych polskich filmów fabularnych. Jury przyzna nagrodę Grand Prix o wartości 2500 złotych. Odbędzie się on w dniach 18 i 19 lipca.

 

Integralną częścią „Lata z Muzami” są od kilku lat  warsztaty ARTeria, w trakcie których młodzi ludzie poznają tajniki i szkolą się w wielu dziedzinach sztuki pod czujnym okiem fachowców. Specjalnie przygotowany przez artystów i uczniów program będzie można obejrzeć podczas finałowej prezentacji.

 

W trakcie festiwalu nie zabraknie także koncertów, wystaw, występu kabaretowego oraz wizyt licznych artystów różnych dziedzin sztuki. Jeden z nich otrzyma doroczny Laur Cisowy za wybitne reżyserskie osiągnięcia. Przez te dni goście i uczestnicy „Lata z Muzami” będą integralną częścią przestrzeni miejskiej Nowogardu.

 

Prace nad programem 22. „Lata z Muzami” trwają, a o ich postępie będziemy informowali na stronie internetowej www.festiwal.ndk.pl oraz na portalach społecznościowych.

 

Organizatorami festiwalu „Lato z Muzami” są Nowogardzki Dom Kultury oraz Burmistrz Nowogardu. Zapraszamy!

 

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST BEZPŁATNY

 

 

Aktualności 2018:

Premiera plakatu 22. Festiwalu Filmu Muz…

Przedstawiamy oficjalny plakat 22. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”, który w dniach 16-22 lipca odbędzie się w Nowogardzie. Autorka plakatu jest Julia Fukiet, studentka Akademii Sztuk Pięknych w...

Czytaj więcej

Konkurs FILMOWA MŁODA POLSKA

 22. Festiwal LATO Z MUZAMI w Nowogardzie NABÓR FILMÓW Organizatorzy 22. Festiwalu Filmu-Muzyki-Malarstwa LATO Z MUZAMI ogłaszają nabór filmów do Konkursu FILMOWA MŁODA POLSKA 2018   22. edycja Festiwalu Filmu-Muzyki-Malarstwa LATO Z MUZAMI...

Czytaj więcej