Ostatni dzień 21. Festiwalu Filmowego „Lato z Muzami” na scenie plenerowej to dwa niepowtarzalne występy: kabaret Łowcy.B oraz widowisko powarsztatowe uczestników Trójstronnej Wymiany Młodzieży.

 

Spektakl Łowców to nie zwyczajny występ. To wybuchowa mieszanka spontaniczności i dużej ilości improwizacji. Wszystko to w oparach absurdu, którego nie powstydziłby się Monty Python. Jako jedyni w swoich spektaklach grają muzykę na żywo, w autorskich kompozycjach. Tak było też w Nowogardzie. Pomimo ulewnego deszczu, licznie zgromadzona publiczność bawiła się doskonale.

 

Pogoda nie popsuła również spektaklu naszych warsztatowiczów. Wręcz przeciwnie – krople deszczu, w świetle reflektorów nadały mu wręcz surrealistyczny wymiar. Przepiękna, wyrażona tańcem, śpiewem, pantomimą, muzyką i ogniem opowieść o wirtualnej wędrówce małego chłopca przez różne światy chwilami wywoływała dreszcze. Finałową piosenkę „Celebration” zaśpiewali wszyscy, łącznie z publicznością. I… deszcz przestał padać! To było naprawdę niesamowite przeżycie, epilog w wielkim stylu!

 

Projekt dofinansowany przez Polsko – Niemiecką Wspólpracę Młodzieży. (ms)