Przedstawiamy oficjalny plakat 22. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”, który w dniach 16-22 lipca odbędzie się w Nowogardzie. Autorka plakatu jest Julia Fukiet, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, która muzom właśnie poświęciła swoją pracę.

Tegoroczne „Lato z Muzami” wystartuje w poniedziałek 16 lipca, a wydarzenia główne i wizyty znakomitych gości będą miały miejsce od 20 do 22 lipca. 20 lipca odbędzie się uroczyste otwarcie festiwalu, wręczona zostanie Laur Cisowy za wybitne osiągnięcia w reżyserii, a w trakcie wydarzenia odbędą się liczne pokazy filmowe, koncerty, warsztaty, wystawy, spotkania. Na otwarcie i zamknięcie festiwalu przygotowano specjalne artystyczne niespodzianki, o szczegółach których poinformujemy już wkrótce.

Wydarzenia główne tegorocznego „Lata z Muzami” poprzedzą wydarzenia filmowe, trwające od 16 do 19 lipca, które będą miały miejsce w Nowogardzkim Domu Kultury oraz w przestrzeni miasta Nowogard. Zaprezentowane zostaną wydarzenia filmowego sezonu, odbędą się pokazy plenerowe, będzie miał miejsce Konkurs Filmowa Młoda Polska prezentujący najlepsze i najnowsze krótkometrażowe dokonania polskich twórców.

Przygotowania do festiwalu wchodzą w decydującą fazę. O szczegółach i poszczególnych punktach programu będziemy informowali na stronie oficjalnej festiwalu, mieszczącej się pod adresem festiwal.ndk.pl oraz w mediach społecznościowych.

Wstęp na wszystkie wydarzenia „Lata z Muzami” jest darmowy. Organizatorami festiwalu są Burmistrz Miasta Nowogard oraz Nowogardzki Dom Kultury.(ks)