„Tak się promuje kulturę” nosi tytuł artykuł, który poświęcony jest festiwalowi „Lato z Muzami” i ukazał się we wrześniowym „Magazynie Filmowym”, piśmie wydawanym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

- Temu festiwalowi nie towarzyszy huczna, ogólnopolska reklama. Nie ściągają tu tłumy młodzieży z całego kraju. Przed zainicjowanym w 1997 roku, przez Dolanda Paszkiewicza, Latem z Muzami stoją zupełnie inne wyzwania. Najważniejszym odbiorcą jest lokalny widz, w każdym wieku – czytamy w artykule Dagmary Romanowskiej.

- To dla niego dyrektor Nowogardzkiego Domu Kultury Aneta Drążewska (organizator imprezy) i dyrektor artystyczny festiwalu Krzysztof Spór ściągają ambitne premiery (w tym roku m.in. Najbrzydszy samochód świata, Komunię, Klienta, Egzamin) i zapraszają takich twórców, jak Piotr Dumała, Andrzej Seweryn, Anna Zamecka, Adam Guziński czy Marcin Borchardt. To z myślą o tym widzu pokazywane są dokumenty i krótkie metraże, które na co dzień nie docierają nie tylko do Nowogardu, ale i do pobliskiego Szczecina. Nigdzie indziej, ani we Wrocławiu, ani w Gdyni, ani w Koszalinie, nie słyszałam tak ciekawych, czasami zaskakujących, zawsze wnikliwych rozmów o kinie, jak w Nowogardzie właśnie - zapewnia autorka artykułu. Cały tekst przeczytać na stronie 12. "Magazynu Filmowego" - TUTAJ>>> .