Image
Image
Image
  • lzm 2023
O MUZYCE I FILMIE – SPOTKANIE Z REŻYSEREM TOMASZEM HABOWSKIM

O MUZYCE I FILMIE – SPOTKANIE Z REŻYSEREM TOMASZEM HABOWSKIM

„Wierzę, że dobra piosenka musi mieć dwie prawdy – osobistą i uniwersalną” – to słowa, które Tomasz Habowski pięknie przeniósł do swojego filmu, znajdując się na pograniczu od stworzenia musicalu.

„Piosenki o miłości” to pozornie opowieść o uczuciu łączącym dwoje ludzi z zupełnie różnych światów, to pozornie opowieść o realiach branży muzycznej, jednak sięgając głębiej dostrzegamy te prawdy, o których na początku spotkania wspomniał reżyser. Ich uniwersalność sprawia, że film można przenieść w dowolne miejsce i czas, a osobistość historii wpływa na fabułę i tworzy opowieść, którą po prostu dobrze się ogląda.
Rozmowę z Tomaszem Habowskim przeprowadził Wojtek Koladyński i Dominik Wastowski, którzy postanowili dowiedzieć się co inspirowało reżysera przy pisaniu scenariusza, jakiej muzyki słucha na co dzień, dlaczego postanowił pisać piosenki do filmu samodzielnie. W dyskusję ochoczo włączyła się również publiczność, chętnie pytając o różne aspekty filmu.

Ten wtorkowy wieczór, z resztą podobnie jak cały dzień, upłynął nam na rozmowach o filmie i muzyce, które – jeśli są umiejętnie ze sobą splecione – tworzą niepowtarzalną gammę wrażeń i wznoszą emocje na wyższy poziom doznań. (drp) FOTO: Martyna Kawa

spotkanie z T. Habowski
Zapraszamy do galerii

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.